EUROKUP

Pobjeda Lončara i Planinića, poraz Perasovića

20.03.2012 u 21:36

Trima preostalim utakmicama kompletirani su svi prvi dvoboji četvrtfinala košarkaškog Eurokupa. Uzvrati se igraju za tjedan dana

Sastav ruskog Himkija, koji je u dosadašnjem tijeku natjecanja izgubio samo jednu od 12 utakmica po skupinama, na svom je parketu u utorak nadigrao nacionalnog rivala, Lokomotiv iz Kubanja, 81-72. Najbolji su u redovima pobjedničke momčadi Rimasa Kurtinaitisa bili Thomas Kelati s 20 i Valerij Fridzon sa 17 koševa. Krešimir Lončar ubacio je osam (šut iz igre 3-7) uz pet skokova za 18 minuta na parketu, dok je Zoran Planinič igrao tri minute dulje i ubacio šest poena (1-5 šut iz igre) uz tri skoka, četiri asistencije i šest izgubljenih lopti.

Hrvatski trener na klupi Valencije, Velimir Perasović, izgubio je sa svojom momčadi na gostovanju kod podgoričke Budućnosti 75-71. Bio mu je to prvi poraz u Eurocupu u četvrtoj utakmici, te treći ukupno u 12. koju je vodio otkako je krajem siječnja preuzeo momčad.