NBA

Miamiju derbi Istoka, domaći poraz LA Lakersa

19.03.2012 u 09:25

U derbiju Istočne konferencije NBA lige košarkaši Miamija su, u nedjelju, na svom parketu pobijedili Orlando 91:81. Bila je to četvrta međusobna utakmica ove sezone te dvije momčadi i svaka je dobila po dvije domaće

Orlando se vrlo dobro držao do pred kraj treće četvrtine. U tom su periodu čak nakratko i vodili pet poena prednosti, no nisu imali rješenje za Dwyanea Wadea u posljednjoj četvrtini.

Wade je 14 od svog 31 poena ubacio u zadnjem periodu utakmice i uvjetovao je trinaestu pobjedu zaredom Miamija na domaćem parketu.

'Ne znam je li Wade ikada protiv nas odigrao lošu utakmicu', nakon utakmice kazao je trener Orlanda Van Gundy.

'Svaka ta utakmica koju je odigrao bila je vrhunska. Nismo nikada nparvili na njemu posao koji smo trebali.'

Vrlo dobro su Wadeu pomagali Chris Bosh sa 23 poena i sedam skokova, te LeBron James sa 14 poena, 12 skokova i sedam asista. Ostatak momčadi Miamija je postigao samo - 23 poena. Kod Orlanda je Dwight Howard postigao 18 poena uz 11 skokova, a zabilježimo i šut 5-7 za tri poena Quentina Richardsona

Kada Kobe Bryant ima katastrofalan šut 3-20 i izgubi sedam lopti tijekom ogleda, onda Los Angeles Lakersi ne mogu do pobjede, makar igrali na svom parketu. Čak i unatoč odličnoj partiji Andrewa Bynuma (33 poena i 11 skokova) Utah je slavila u Staples Centeru 103:99. U zadnjih 20 domaćih utakmica, prije ove, Lakersi su imali 19-1, a ovo im je bio prvi domaći poraz nakon Božića. Paul Millsap je sa 24 poena, devet skokova i pet asista bio najbolji igrač Utaha.

Druga momčad iz Los Angelesa je također bila na pragu iznenađujućeg poraza, ali se ipak izvukla. Clippersi su se dovukli do produžetka kada je 'poludio' Chris Paul. U dodanom vremenu je zabio devet poena za pobjedu svoje momčadi protiv Detroita 87:83. Ukupno je Paul upisao 19 poena, devet skokova i 15 asistencija.

S klupe je Michael Redd ubacio 25 poena, najviše ove sezone, za pobjedu Phoenixa protiv Houstona 99:86. Prvi put ove sezone Phoenix je ugazio u pozitivan omjer (23:22).

8. Memphis 43 25 18
9. Minnesota 46 22 24