DRAMATIČNA NOĆ

Maskirani Kobe i Lakersi pali u produžetku

07.03.2012 u 10:22

U noći s utorka na srijedu odigrano je šest utakmica najjače košarkaške lige svijeta (NBA), a najuzbudljivije je bilo u Detroitu i Bostonu gdje su igrani produžeci

Detroit Pistonsi slavili su na svom parketu protiv Los Angeles Lakersa 88:85, a junak velike pobjede bio je omaleni razigravač Rodney Stuckey koji je nadigrao zvijezdu Lakersa Kobea Bryanta i ubacio 34 poena.

'Kobe je fenomenalan igrač. Znali smo da može to zabiti', nakon utakmice rekao je Rodney Stuckey komentiravši sjajan skok-šut Bryanta koji je Lakerse odveo u produžetak.

'No u produžetku nismo bili prekriženih ruku, dobro smo se potrudili u dodatnih pet minuta', dodao je Stuckey.

Naime, 33-godišnji Bryant - trenutačno prvi strijelac NBA lige s prosjekom od 28,7 koševa - najprije je odveo utakmicu u produžetak kada je sa zvukom sirene pogodio za 78:78, ali je nakon toga promašio šut za tri poena koji bi Lakersima donio drugi produžetak. Kao što se vidi u videoprilogu, šut za tri poena na kraju drugog produžetka nije bio dobar, za što svakako zasluge ima sjajna obrana Pistonsa.

Okončao je Bryant susret sa 22 poena uz slab šut iz igre, 8-26. Recimo i da je ovoga put započeo susret s potpuno crnom maskom koja mu štiti slomljeni nos, ali se nakon problema sa šutom vratio na prozirnu.

I Boston Celticsi su kao domaćini uspjeli slaviti u produžetku protiv Houston Rocketsa 97:92, iako do njega nije trebalo biti doći. Naime, 18 sekundi prije kraja regularnog dijela utakmice Boston je imao 84:82, Paul Pierce je došao do izgubljene lopte Rocketsa i bacio Rajonu Rondu u kontru. Međutim, on je promašio čisto polaganje, a pritom je izgledao kao amater koji je pogrešno procijenio koliko mu je koraka potrebno za pravovremen odraz. Slovenski reprezentativac Goran Dragić je nakon toga pogodio šut iz kuta za produžetak.

Tamo je Boston na krilima Piercea uspio slomiti teksaški sastav i slaviti 97:92.

Košarkaše Miami Heata očito su razljutila dva uzastopna poraza (Utah Jazz i Los Angeles Lakers) pa su se odlučili iskaliti u svojoj dvorani protiv New Jersey Netsa. Bilo je +30 za Heat (108:78), a najveće zvijezde dobile su više-manje poštedu s obzirom da je velika prednost stečena već do poluvremena.

LeBron James ubacio je 21 poen, imao devet skokova i šest asistencija za svega 30 minuta na parketu. Dwyane Wade napustio je igru pred kraj prvog poluvremena zbog istegnuća stopala koje ga je ove sezone već koštalo šest utakmica pauze. Dotad je ubacio 13 poena uz gotovo savršen šut iz igre, 6-8. Recimo i da se u momčad, nakon smrti u obitelji, vratio centar Chris Bosh te da je za 24 minute ubacio 20 poena i imao dva skoka. Heatu je to bila deseta uzastopna domaća pobjeda.

Kod gostiju je Deron Williams, koji je u utakmici prije ubacio 57 poena, bio 'najraspoloženiji' sa 16 koševa i samo četiri asistencije.

Dirk Nowitzki je predvodio Dallas Maverickse u pobjedi od 95:85 nad New York Knicksima u utorak kada je ludilo 'Linsanity' počelo pokazivati prve znakove slabljenja.

Nowitzki je zabio 11 od ukupno 28 koševa u zadnjih četiri i pol minute zadnje četvrtine u kojoj su Mavericksi uspjeli zaustaviti nalet gostujućih Knicksa.

U prijašnjoj utakmici između ove dvije momčadi 19. veljače Jeremy Lin je postigao 28 pogodaka uz 14 asistencija i odveo New York do pobjede nad Dallasom, a to je bio vrhunac Linovog rasta popularnosti.

Mavericks (23-17) su u uzvratu poveli 27-15 nakon prve četvrtine i u drugoj su imali već 14 razlike.

Knicksi su se "probudili" u zadnjoj četvrtini serijom 15-0 koja im je omogućila vodstvo 78-77, pet minuta prije kraja, ali je tada domaća momčad odgovorila sa 14 pogodaka zaredom, preuzela kontrolu i na kraju osigurala pobjedu.

'Ove sezone ni jedno vodstvo nije sigurno, ni jedan zaostatak nije dovoljno velik", izjavio je nakon utakmice trener Mavsa Rick Carlisle

'Oni su napravili sjajnu seriju za preuzimanje vodstva. Mi smo napravili sjajnu seriju da zaključimo utakmicu.'

Amar'e Stoudemire
je zabio 26 koševa za Knickse (18-20), kojima je ovo drugi uzastopni poraz, dok je Lin dodao 14. Lin je u zadnje tri utakmice u gostima, sve porazi, imao šut od samo 27 posto.

Mavericksi su se sada pomaknuli na šesto mjesto u Zapadnoj konferenciji.

Osim Nowitzkog, raspoložen je bio i Rodrigue Beauboisaided koji je ušao s klupe i zabio 18 koševa.

Knicksi su još uvijek na osmom mjestu u Istočnoj konferenciji koje im osigurava doigravanje.

Spomenimo još iznenađujući poraz Orlando Magica kod Charlotte Bobcatsa, najlošije momčadi lige. Na krilima Coreyja Maggetteja, koji je ubacio 29 poena, Bobcatsi su slavili 100:84.

NBA liga, utorak:

Charlotte - Orlando 100-84 (Maggette 29k, 7s / Howard 15k, 17s)

Miami - New Jersey 108-78 (James 21k, 9s, 6a, Bosh 20 / Williams 16k)

Boston - Houston 97-92 (Pierce 30k, 6s / Scola 18k, 14s, produžetak)

Detroit - LA Lakers 88-85 (Stuckey 34k / Bynum 30k, 14s, Bryant 22k, produžetak)

Indiana - Atlanta 96-101 (West 24k / Smith 27k, 9s)

Dallas - New York 95-85 (Nowitzski 28k / Stoudemire 26k, 7s)

7. Memphis 37 22 15
8. Minnesota 39 20 19