DOMINACIJA U VRŠCU

Cibona rasturanjem Hemofarma najavila Partizan

22.02.2012 u 18:47

Košarkaši Cibone su u Vršcu odigrali najbolju utakmicu sezone i s visokih 98:55 deklasirali domaći Hemofarm. Dominacija cibosa posebno se ogleda u rezultatu s poluvremena kada su vodili s nevjerojatnih 61:17!

Hemofarm je poveo košem Pantića i držao se do Cibonine prednosti 12:7, no tada je uslijedila kanonada. U gotovo savršenih 25 minuta igrači Jasmina Repeše napravili su seriju od 54:12 i potpuno deklasirali domaćine.

U pobjedu kojom se Cibona vratila na diobu petog mjesta s omjerom 11:9 svi su igrači ugradili barem po dva koša i jedan skok, a devetorica su upisala i asistencije. Prednjačio je Davor Kus sa 15 koševa (bez ijednog promašaja) i četiri asistencije. 15 je zabio i Marčinković, koš manje upisao je Suton, Harper 13, Rozić i Zubčić po deset... Ali lako je za raspodjelu koševa kada momčad igra obranu kakvu je Cibona prezentirala u tih sjajnih 25 minuta.

'Dobra utakmica u kojoj smo prvi dio odigrali gotovo bez greške. Sve osim treće četvrtine odigrali smo baš onako kako bih ja želio da i inače igramo. Bojao sam se kako ćemo izgledati s obzirom da nismo igrali ozbiljnu utakmicu neko vrijeme, no dobro smo reagirali. Razlika je na kraju bila i nerealno velika. Hemofarm je mlada i jako potentna ekipa kojoj želim sve najbolje', kazao je nakon utakmice Repeša

Repešina momčad ovim će rezultatom vratiti još dio optimizma u svoju dvoranu, a priliku za novi veliki pomak imat će već u subotu u 17 sati kada u Draženov dom dolazi beogradski Partizan.