DOIGRAVANJE JOŠ DALEKO

Cedevita u Brodu do druge pobjede

15.04.2009 u 21:04

U dvoboju 7. kola Lige za prvaka prvenstva Hrvatske za košarkaše Cedevita je kao gost u Slavonskom Brodu svladala Svjetlost sa 92:82 (25:14, 28:22, 14:26, 25:20). Renomirana Cedevita tako je teže no što se očekivalo održala mršave nade za doigravanje

Cedevita je tijekom prvog poluvremena povećavala prednost do, činilo se, sigurnih 53:36, no domaćini se nisu predavali. Uporno su nagrizali zaostatak i četiri minute prije kraja uspjeli preokrenuti zaostataka u vodstvo 80:78. Ipak, evidentno jača Cedevita uspjela je na vrijeme posložiti redove i serijom 12:0 upisa novu pobjedu ostavivši domaćine bez pobjede u natjecanju.

Cedevitu su predvodili Kovačević sa 26 i Cumminngs sa 19 koševa, dok je Franko Kaštropil imao 16 poena i čak 17 skokova (devet u napadu). Čak 70 od 82 koša domaćina zabili su Karlović (30), Delić (22) i Rimac (18), a vrijedi istaknuti i Norca koji je, osim pet koševa, upisao 11 dodavanja i osam skokova.