REPEŠA ZADOVOLJAN

Cibona bolja od Zlatoroga s čak plus 36

27.01.2012 u 20:31

Košarkaši Cibone s lakoćom su pobijedili slovenski Zlatorog Laško 80:44 u utakmici 17. kola regionalne ABA lige. Time je Cibona došla do devete pobjede u sezoni, a posljednjeplasirani Zlatorog Laško – koji vodi hrvatski trener Ivan Sunara - već do šesnaestog poraza

Gosti iz Slovenije su se praktički predali već nakon prvog poluvremena. Podatak kako su gosti punih sedam minuta bili bez poena sve govori. Crnu seriju promašaja - kod vodstva Cibone 13:0 - prekinuo je Daniel Vujasinović  zabivši jedno od dva slobodna bacanja.

U prvoj je četvrtini Zlatorog postigao samo pet poena (!), a nakon poluvremena su imali tek 16 poena. Cibona je za to isto vrijeme zabila 37 i priča oko pobjednika je tada već bila poznata. Unatoč visokom vodstvu Cibona je nastavila 'uništavati' suparnika i u nastavku te je na kraju upisala pobjedu od čak 36 poena razlike.

'S nekim dijelovima igre sam jako zadovoljan, tražio sam od svojih igrača puni angažman. Imamo velikih problema s ozljedama pa su igrači koji inače malo igraju dobili veću minutažu', rekao je nakon utakmice Repeša koji je svih 40 minuta bio na nogama 'igrajući' obranu sa svojim igračima.

Sa 20 poena je prvi strijelac Cibone bio Goran Suton, a tome je i dodao dvanaest skokova. Po 16 poena su ubacili Damjan Rudež (šest skokova) i Antwain Barbour

'Izgledali smo bolje nego u Širokom, ali uz dužno poštovanje ovo je ipak jedna od najslabijih momčadi u ligi. Dobro smo odigrali, manje smo griješili nego inače i zadovoljni smo', rekao je Suton.

ABA liga, 17. kolo:

Cibona - Zlatorog Laško 80-44

Redoslijed: 1. Maccabi 16-1, 2. Cedevita 13-4, 3. Budućnost 12-5, 4. Partizan 11-6, 5. Olimpija 10-7, 6. Široki 9-7 (-1), 7. Zagreb 9-8, 8. Cibona 9-9, 9. Radnički 8-8 (-1)..., 14. Zlatorog Laško 2-16.