ABA LIGA

Zagreb uzvratio Cedeviti za poraz na početku sezone

21.01.2012 u 19:19

U Draženovom domu odigran je hrvatski derbi u sklopu 18. kola regionalne ABA lige u kojem je Zagreb na krilima izvrsnog Kasuna svladao Cedevitu sa 96:92

U susretu 18. kola regionalne ABA lige hrvatski prvak Zagreb donekle je uzvratio Cedeviti za težak poraz u prvom dijelu natjecanja slaveći u Draženovom domu 96:92.

Nakon što im je Cedevita 29. listopada u 5. kolu ABA lige nanijela jedan od najtežih poraza u povijesti (97:51), košarkaši Zagreba - za koje nisu mogli igrati ozlijeđeni bez Morović, Mulaomerović i Heytvelt - s nestrpljenjem su čekali dvoboj u 18. kolu kao priliku za uzvrat.

'Tadašnja utakmica i ova ne mogu se uspoređivati. Danas je Zagreb potpuno drukčije posložena momčad koja usto ima i samopouzdanja', rekao je nakon utakmice krilni igrač Cedevite Vedran Vukušić.

Ono što im je nedostajalo prije nešto više od tri mjeseca, sada se pokazalo kao prevaga. Momčad Vlade Androića pokazala je širinu igračkog kadra jer su šestorica ubacila 10 ili više poena, a očekivano su najbolji bili Kasun i Simon, dok je šuterski vrlo raspoložen bio i Damir Rančić. Centar Mario Kasun postigao je double-double učinak od 21 koša i 10 skokova, Rančić je gađao trice 5-7 i završio dvoboj sa 19 poena, a hrvatski reprezentativac Kruno Simon pripomogao je s 15 koševa i šest asistencija. No, pred kraj prvog poluvremena Simon se ozlijedio (skočni zglob) i s bolnom grimasom odšepao je u svlačionicu te se više nije vraćao u igru.

'Igrao je bez bandaže jer ga muči jedna izraslina na stopalu pa mu bandaža smeta. Nije ispalo dobro i ozljeda koju je zadobio nas je poremetila jer je bio naš najbolji igrač', rekao je Androić.

Treba spomenuti i Babićevih 12 ubačaja i 6 asista (odlično je zamijenio Simona!), te Mašića i Maya koji su dodali 11 odnosno 10 koševa. Raritet je bio šut Zagreba za dva poena u prvom poluvremenu od 12-12 (100 posto), što se u košarci rijetko viđa.

Pred kraj utakmice ključne koševe za Zagreb CO postigao je bivši NBA centar Mario Kasun koji je bez problema u situacijama jedan na jedan nadigrao Mira Bilana. Iako je na klupi imao raspoloženog Bagarića, koji je u dvije minute do ogrebotine na prstu imao tri lijepa poteza, Anzulović je bio uvjeren kako je Bilan bolji izbor.

'Bagarić tek iza sebe ima nekoliko punih treninga i Bilan je u ovom trenutku bolje fizički pripremljen. Istina, nisam vraćao Bagarića u igru, a možda bi i Princ bolje branio Kasuna... to nikada nećemo znati', pokušao je biti duhovit Anzulović kojem je ovaj poraz teško pao.

Kod Cedevite je najbolji bio Amerikanac s hrvatskom putovnicom Dontaye Draper s 18 poena, Chris Warren je ubacio 17, Baždarić 15, a Slovenac Smodiš 13 uz osam skokova.

Međutim, ono što je ovu utakmicu bogatu brojem koševa odvelo na stranu domaćeg sastava bio je postotak šuta. Naime, Zagreb je za dva gađao 23-29, te za tri 13-26, dok su 'vitamini' bili osjetno lošiji, 26-43 za dva, te 9-21 za tri.

Ovaj poraz nije ugrozio Cedevitinu drugu poziciju na ljestvici premda je podgorička Budućnost došla na pobjedu zaostatka, dok su 'mravi' sada na dvije pobjede od četvrtoplasiranog Partizana.

'Nisam zadovoljan pristupom jer igrači u prvom poluvremenu, a posebno u prvoj četvrtini, nisu igrali obranu. Neki su igrali pod injekcijom (Owens i Petrović, op.a.), ali to nas ne opravdava. Nedopustivo je da u prvoj četvrtini primimo 33 poena, a napravili smo premalo osobnih pogrešaka što znači da nismo bili dovoljno agresivni', kazao je Anzulović.

Trener Zagreba Androić nije bio zadovoljan velikim brojem koševa, ali je zato jako zadovoljan pobjedom. Nakon vodećeg Maccabija u Draženovu domu pala je i Cedevita. To je samo još jedan dokaz kako Zagreb ima kvalitetu za Final Four regionalne ABA lige.