KOBNI PRODUŽETAK

'Vukovi' i 'mravi' stradali u produžecima

14.01.2012 u 20:21

Košarkaši Cibone ipak nisu izveli malo sportsko čudo. U 16. kolu regionalne košarkaške ABA lige, vukovi su na domaćem parketu izgubili od izraelskog Makabija 85:91 (79:79, 36:50). Zagreb CO pak gostvao je u Podgorici, ali su i 'mravi' ostali bez snage u produžetku

Kako je krenula utakmica (16:28 rezultat nakon prve četvrtine), činilo se kako će Repešini učenici pretrpjeti težak poraz, ali vukovi su pohvatali konce pa su se držali na 10-ak koševa zaostatka. Sredinom četvrte četvrtine došli su i na -6, a kako se bližio kraj, tako se i topila prednost Izraelaca.

Samo minutu prije kraja cibosi su košem Sutona došli na 75:77, a onda je pola minute prije kraja Zubčić zabio za izjednačenje! Slobodnim bacanjima Langforda Makabi je opet poveo 79:77. Cibona je zatim 15 sekunda prije kraja zvala minutu odmora, nakon koje Rozić zabija za 79:79 i odvodi utakmicu u produžetke, nakon što je Langford promašio tricu za pobjedu.

Produžetak su bolje otvorili gosti, koji su serijom 5-0 otišli na 79:84, a dvije minute prije isteka dodatnih pet minuta, tricom Scheyera, a zatim i polaganjem Hendrixa, Makabi je otišao na nedostižnih 81:91. Rozić i Harper samo su ublažili poraz za konačnih 85:91.

Kod Cibone je najefikasniji bio Barbour sa 16 koševa (4 od 6 za tricu), dok se u redovima Makabija istaknuo Smith sa 19 koševa.

Jasmin Repeša bio je ljut nakon utakmice.

'Ostaje žal ali ne zbog pobjede i milijun drugih stvari, već zbog ljudi koji su nakon dugo vremena došli u dvoranu i bodrili nas. Nedopustivo je da na poluvremenu primimo 50 koševa i imamo omjer skokova 20:11. U poluvremenu sam Žižiću rekao da li je došao u Cibonu doživjeti penziju. Moram to pitati najstarijeg igrača, neću najmlađeg'.

Trener Maccabija David Blatt sipao je pohvale na igru Cibone.

'Imali smo 15-16 uzastopnih pobjeda i već dugo nismo igrali ovakvu utakmicu koja nam je zaista potrebna bila. Ova Cibona je daleko bolja nego ona kada smo prvi puta igrali. Mi smo imali priliku riješiti i ranije, ali imali smo problema sa slobodnim bacanjima. Ovoga puta smo se izvukli, no nećemo uvijek'.

Zagreb CO je u Podgorici nastupio bez trojice važnih igrača, Damira Mulaomerovića, Josha Heytvelta i Marija Kasuna, no 'mravi' su pružili odličan otpor Budućnosti, no ipak su ostali bez bodova. Domaćin je slavio 81:70 nakon 64:64 u regularnom dijelu. U redovima 'mrava' najefikasniji su bili Krunoslav Simon sa 21 košem, Vedran Morović sa 15 i Gregory May sa 14 koševa, dok su Budućnost predvodili Nikola Ivanović sa 23 i Bojan Dubljević sa 16 koševa.

Na vrhu ljestvice nalazi se Maccabi sa 15 pobjeda i jednim porazom, dok Cibona i Zagreb CO imaju skoro 8-8 i nalaze se na diobi šestog mjesta