NOVA LAKA POBJEDA

Cedevita se poigrala s Olimpijom

11.01.2012 u 21:36

Košarkaši Cedevite upotpunili su uspjeh hrvatskih klubova u 15. kolu regionalne ABA lige. Momčad Dražena Anzulovića deklasirala je Olimpiju 93:75 i tako došla do svoje 12. pobjede u ligi

Nakon poraza i loše igre u prošlom kolu u Podgorici od Budućnosti, Cedevita je u 15. kolu popravila svoje stanje i dominantno došla do pobjede nad ljubljanskom Olimpijom te tako zaokružila uspješno kolo za hrvatske klubove u ABA ligi. Već u prvoj četvrtini bilo je jasno da će Cedevita biti uspješna na svom parketu jer su već nakon prvih 10 minuta imali prednost od 12 poena razlike (23:11).

Ipak, svoju dominantnu igru iz prve četvrtine igrači trenera Anzulovića nisu uspjeli preslikati i u nastavku, što su gosti iz Ljubljane iskoristili te su do poluvremena smanjili na 35:28. Nakon odmora, Cedevita se ponovno razbudila te odigrala briljantnu treću četvrtinu ubacivši čak 34 koša Olimpiji, a Opačak je tricom u posljednjoj sekundi tog dijela donio najveću prednost podsusedskoj momčadi od 21. poena razlike (69:48).

Posljednjih deset minuta bilo je praktički samo odrađivanje posla. Na kraju je Cedevita slavila s konačnih 93:75 i tako zadržala drugo mjesto na tablici. Do pobjede su Cedevitu predvodili Car sa 18 poena, Bilan sa 17 te Draper i Opačak sa po 13 poena. Kod Olimpije Thompson je ubacio 20 poena te Blažič 15.