ABA LIGA

Zagreb prejak za Hemofarm, debitirao Markota

11.01.2012 u 20:01

Košarkaši Zagreba pobijedili su s lakoćom u 15. kolu regionalne ABA lige Hemofarm iz Vršca 77:67. Prvo ime susreta bio je Damir Rančić koji je bio nerješiva enigma za gostujuću obranu. Također valja istaknuti i vrlo dobar debi Markote u dresu 'mrava'

Iako trener Androić protiv Hemofarma nije mogao računati na Mulaomerovića, Kasuna i Heytvelta, i tako 'osakaćeni' košarkaši Zagreba bili su prejaki za Hemofarm. Zagrebaši su došli i do svoje osme pobjede u ABA ligi. U 15. kolu na svom su parketu bez ikakvih problema svladali goste iz Vršca 77:67.

Od prvog trenutka 'mravi' su dominirali na parketu, a posebno je raspoložen bio Rančić koji je postigao čak šest trica od osam pokušaja. Upravo je on dalekometnim šutom razbijao gostujuću obranu. Rančić je 18 od 21 koša ubacio iza linije za tri poena, ali valja dodati kako je ovo bila tricaška večer Zagreba koij je pogodio ukupno pogodio 11 trica iz 19 pokušaja (57%). Kako je vrijeme odmicalo, 'mravi' su podizali svoju prednost pa su tako u trećoj četvrtini imali visokih 67:48, no u posljednjih su se deset minuta opustili, što su gosti iskoristili i smanjili svoj poraz na podnošljivih minus deset koševa.

Osim pobjede, dobra vijest za trenera Androića je i vrlo dobar debi Damira Markote koji je pokazao dio svog raskošnog talenta te je utakmicu završio s devet koševa i pet skokova. Uz već spomenutog Rančića vrlo dobri su bili May sa 11 poena i osam skokova te Simon sa sedam poena, četiri skoka, ali i šest asistencija.