NULA OD TRI

Hrvatski klubovi potopljeni u ABA ligi

07.01.2012 u 21:58

Crni dan hrvatske košarke u 15. kolu regionalne ABA lige zaokružili su Cedevita i Zagreb. Momčad iz Podsuseda teško je stradala u Podgorici od Budućnosti, a Zagreb tijesno poražen od Partizana

Košarkaši Dražena Anzulovića teško su stradali u Podgorici. Bilo je 81-64 za domaći sastav koji je imao previše raspoloženih igrača za indisponiranu momčad Cedevite. Kod zagrebačke momčadi najraspoloženiji su bili Chris Warren s 14 i Christopher Owens s 13 koševa. Slovenac Matjaž Smodiš pridodao je 11 poena i to je uglavnom sve vrijedno spomena što se igre Cedevite tiče.

Kod domaćeg sastava su se u strijelce upisali svi osim Radovića koji je na parketu proveo svega jednu minutu. Najviše je ubacio Vladimir Mihailović (13), dok su bivši cedevitaš Jermaine Anderson i Bojan Dubljević dodali po 11 koševa.

Zagreb je u Beogradu izgubio utakmicu, 94-85 u samoj završnici, a tome je ponajviše pridonio nezaustavljivi Milan Mačvan. Srbijanski reprezentativac ubacio je 29 koševa, 19 u prvom dijelu, a tome je pridodao i 12 skokova. Pucački raspoložen bio je i Dušan Kecman koji je ubacio 16 poena uz šut 3-3 za tri poena.

Zagrebaše je po običaju predvodio kapetan Kruno Simon koji je postigao 21 koš, imao osam skokova, ali i pet izgubljenih lopti. Sean May bio je odličan u prvom poluvremenu ubacivši 13 poena, ali je onda u nastavku utakmice sasvim nestao s terena. Susret je završio s 19 koševa i svega četiri skoka. Treba reći da je Zagreb u ovom susretu bio lišen pomoći prvog centra Marija Kasuna. Zagrebaši su ovim porazom pali na omjer pobjeda i poraza 7-7 čime su si, na polovici regularnog djela sezone, bitno umanjili šanse za završni turnir četvorice najboljih.

Obraz hrvatskoj košarci osvjetlali su igrači bosansko-hercegovačke momčadi Širokog. Oni su na svom parketu bez ikakvih problema svladali slovenski Helios 85-59. Najbolji u momčadi u kojoj igra 10 hrvatskih igrača bili su Fran Pilepić i Ivan Ramljak. Pilepić (22) je za 28 minuta provedenih na parketu najvjerojatnije odigrao utakmicu dosadašnje karijere. Ubacio je 26 koševa uz savršen postotak šuta (5-5 za dva, 3-3 za tri poena i 7-7 s crte slobodnog bacanja). Ramljak (21) mu se priključio sa 15 koševa (3-4 za dva, 1-1 za tri poena i 6-7 s crte slobodnog bacanja) i 11 skokova.

Stigla je tako mlada (nitko stariji od 28 godina) hercegovačka momčad do omjera pobjeda i poraza 7-7, čime se približila petoplasiranoj Union Olimpiji (8-5).

ABA liga, 15. kolo:

Cibona - Radnički 81-87
Budućnost - Cedevita 81-64
Partizan - Zagreb CO 94-85
Široki WWin - Helios Domžale 85-59

Redoslijed: 1. Maccabi 14-1, 2. Cedevita 11-3 (-1), 3. Partizan 10-4 (-1), 4. Budućnost 10-4 (-1), 5. Union Olimpija 8-5 (-2)...