NBA LIGA

Chicago se provukao, sjajni Lakersi i Bryant

04.01.2012 u 09:36

Košem Luola Denga 3.7 sekundi prije kraja Chicago Bullsi su došli do pobjede protiv Atlante (76:74) u utakmici u kojoj su Hawksi nakon tri četvrtine imali 14 poena prednosti, a u jednom su trenutku vodili i s plus 19...

Ključna je figura u lovu na Hawkse bio Derrick Rose koji je u posljednjoj četvrtini ubacio 17 od svojih 30 koševa, a utakmicu je zaključio i sa sedam asistencija. U završnim sekundama Deng je iskoristio dodavanje Joakima Noaha, a Joe Johnson je promašio tricu kojom je gostima mogao donijeti pobjedu u United Centeru. Chicagu je sada na omjeru 5-1 i dijeli prvo mjesto s Miamijem u Istočnoj konferenciji, dok je Atlanti ovo bio drugi poraz u šest utakmica.

Drugi poraz u sezoni i drugi u dva dana doživjela je Oklahoma. U utorak je u svojoj Chesapeake Energy Areni izgubila od Portlanda sa 103:93. Zadržali su Blazersi u drugom poluvremenu domaće košarkaše na 34 posto šuta, a posebno se to, dakako, odnosi na Kevina Duranta i Russella Westbrooka koji su kombinirano iz igre gađali 16-44. LaMarcus Aldridge je s 30 poena i osam skokova predvodio Portland dočetvrte pobjede u pet ovosezonskih dvoboja.

Kobe Bryant i Andrew Bynum odigrali su briljantnu utakmicu, a Los Angeles Lakersi su na njihovim krilima u svome Staples Centeru nadigrali Houston sa 108:99. Bryant se na kraju dvoboja mogao pohvaliti s 37 koševa, osam skokova i šest asistencija, a Bynum s 21 poenom i čak 22 skoka. Bila mu je to prva utakmica u karijeri s učinkom 20+ u dvije statističke kategorije. Lakersi su na omjeru 4-3 ove sezone.

NHL liga, utorak:
Cleveland - Charlotte 115:101 (Irving 20k, 6a, Jamison 19k / Augustin 26, 9a)
Chicago - Atlanta 76:74 (Rose 30k, 7a, Deng 21k, 8s / Smith 15k, 14s)
Memphis - Sacramento 113:96 (Gay 23k, 8s, Young 20k, 7s / Fredette 17k)
Oklahoma - Portland 93:103 (Harden 23k, 6a / Aldridge 30k, 8s, Matthews 16k, 6s)
Utah - Milwaukee 85:73 (Jefferson 26k, 10s, Millsap 13k, 12s / Gooden 24k, 12s)
Los Angeles Lakers - Houston 108:99 (Bryant 37k, 8s, 6a, Bynum 21k, 22s / Lowry 22k, 10s)