SRETNA VAM NOVA

Bynum se vratio i donio pobjedu Lakersima

01.01.2012 u 11:29

Centar Los Angeles Lakersa Andrew Bynum obilježio je dobro svoj povratak na košarkaške terene u subotu u pobjedi nad gostujućim Denver Nuggetsima, zabivši 29 koševa i s 13 skokovaza pobjedu Lakersa od 92-89 u Staples Centeru

Bynum je propustio prve četiri utakmice sezone nakon što je bio suspendiran zbog teškog prekršaja počinjenog u utakmici doigravanja Zapadne konferencije prošlu sezonu nad igračem Dallas Mavericksa J.J. Bareaom.

Bynumovo polaganje dovelo je Lakerse u vodstvo od 91-89 1:52 minuta do kraja nakon što su nadoknadili razliku od pet koševa u korist Denvera u zadnjoj četvrtini.

Bynum je bio suspendiran prve četiri utakmice ove sezone zbog teškog prekršaja nad igračem Dallasa u doigravanju Zapadne konferencije prošlu sezonu. Kazna je najprije iznosila pet utakmica ali je skraćena zbog skraćene sezone. Bynum je imao i 13 skokova te dva bloka

Kobe Bryant i Pau Gasol su svaki zabili po 17 koševa za Lakerse koji su se oporavili od dva uzastopna poraza na početku sezone s tri pobjede zaredom.

Al Harrington je predvodio Nuggetse s 21 postignutim košem, dok je Andre Miller zabio 13.

Nuggetsi su vodili 85-80 poslije Harringtonove trice pet minuta prije kraja utakmice. No, Lakersi su izjednačili na 89-89 zahvaljujući pogocima Bryanta s linije slobodnih bacanja.

Priliku za novo vodstvo Denvera propustio je Danilo Gallinari koji je promašio koš tri sekunde prije kraja.

Proslava Nove godine počela je rano u Oklahoma Cityju dok su Thunderi svoju seriju pobjeda povećali na 5-0, prvi put od sezone 1998./99. Thunderi su postali druga momčad u povijesti NBA koja je pobijedila u pet utakmica u prvom tjednu sezone. To je učinio samo još Houston u sezoni 1996./97. Kevin Durant nijje imao baš sjajnu večer (12 pogodaka), ali su njegovi suigrači imali šut 53.2 posto i zahvaljujući tome su stigli do pobjede od 107-97 nad Phoenix Sunsima.

Thunder je imao vodstvo i od 24 koša, a onda vodstvo od 15 do 20 koševa od sredine druge četvrtine pa gotovo do kraja. Šest je igrača imalo dvoznamenkasti učinak, a predvodio ih je Russell Westbrook sa 18. Durant, Thabo Sefolosha i Daequan Cook su svaki postigli 12 pogodaka. Sefolosha i Cook su imali zajedno realiziranih 6 od 8 trica.

Sunse je predvodio dvojac s klupe. Shannon Brown i Hakim Warrick su svaki zabili po 15 koševa, dok je Jared Dudley dodao 14. Kao i za Duranta, sinoć nije bila dobra večer za Sunsovog Stevea Nasha. Imao je šut tek tri od 10i zabio je svega osam koševa. Sunsi su imali šut od svega 39.8 posto. Oklahoma City je uspjela zadržati tri od svoja prva četiri protivnika na ispod 40 posto šuta.