EUROLIGA

Planinićev CSKA prvi osigurao Final Four

01.04.2009 u 07:52

Košarkaši aktualnog europskog prvaka, CSKA iz Moskve prvi su sudionici ovosezonskog završnog turnira Eurolige, Final Foura koji će se od 1. do 3 svibnja održati u Berlinu. Moskovljani su u četvrtfinalu sa 3-0 u pobjedama izbacili beogradski Partizan, u trećem susretu igranom u utorak u Beogradu bilo je 67:56 (33:28) za CSKA

Najučinkovitiji u sastavu Moskovljana, za koje zbog bolova u leđima nije igrao Zoran Planinić, bili su Ramunas Šiškauskas sa 20 i Matjaž Smodiš sa 18 koševa dok je Partizan predvodio Novica Veličković sa 26.

Prednost domaćeg terena u trećim utakmicama iskoristili su igrači Tau Ceramice koji su u Vitoriji svladali Barcelonu sa 69:62 (29_20) i tako poveli sa 2-1 u pobjedama, te madridskog Reala koji su bili bolji od Olympiakosa sa 71:63 (37:20) i smanjili zaostatak u pobjedama na 1-2. Tau Ceramicu su do druge pobjede protiv Barcelone predvodili Igor Rakočević sa 15 i Thiago Splitter sa 13 poena, dok je kod Barcelone najbolji bio Jaka Lakovič sa 20 pogodaka. Stanko Barać nije ulazio u igru za pobjednički sastav.

Madrižani su do prve pobjede protiv grčkog sastava stigli ponajprije zahvaljujući Louisu Bullocku (22) i Felipeu Reyesu (19), dok je Olympiakos predvodio Ioannis Bourousis sa 17 koševa. Marko Tomas je za osam minuta provedenih na parketu u dresu Reala upisao tek dva skoka uz jedan neprecizno upućen šut, dok je Nikola Vujčić za Olympiakos također igrao osam minuta, te postigao dva poena (šut iz igre 1-2) uz jedan skok.

Panathinaikos je kao gost u Sieni svladao Montepaschi sa 72:53 (39:26) i tako poveo sa 2-1 u pobjedama. Do važne pobjede PAO su vodili Vassilis Spanoulis i Drew Nicholas sa po 13 poena, dok su Terrell McIntyre sa 13 i Henry Domercant sa 12 ubačaja bili bolji od ostalih u talijanskoj momčadi.

Četvrte utakmice na rasporedu su u četvrtak u Vitoriji, Madridu i Sieni.