Litva bolja od Srbije, Gasol od Nowitzkog

• Autor: Hina
  • 7.9.2011 22:04:03
  • 7.9.2011 18:41:37

Litvanski košarkaši slavili su u dvoboju 1. kola E skupine EURA u Vilniusu protiv Srbije s 100:90 (54:44).

Domaćini prvenstva osigrali su sjajnu utakmicu, pogotovo napadački, jer su Srbima ubacili čak 100 koševa. Kod Litve su najučinkovitiji bili Kalnietis (19) i Valanciunas (18), a kod Srba Krstić (21) i Teodosić (16).

Francuski košarkaši slavili su protiv Turske s 68:64 (31:27), te tako nastavili svoju dominaciju na ovom prvenstvu, dok je Španjolska bila bolja od selekcije Njemačke s 77:68 (36:33).

Francuzi su pokazali snagu i protiv Turaka, koji su se u zadnji trenutak, zahvaljujući pomoći Britanaca, dočepali drugoga kruga natjecanja. Francuzi su vodili gotovo cijelu utakmicu, a zadnju četvrtinu su dobili Turci (20:11), no to nije bilo dovoljno za pobjedu. Prvi strijelci Turaka bili su Hedo Turkoglu (13) i Emir Preldić (11), a Francuze je ponovno predvodila NBA zvijezda Tony Parker (20). Francuzi su ovom pobjedom ostali jedina neporažena momčad skupine E.

Španjolci su se pobjedom protiv Njemačke posve približili četvrtfinalu, a veliki dvoboj NBA zvijezda Pau Gasola i Dirka Nowitzkog završio je - nedolučeno. Obojica su postigla po 19 koševa, no zato je za Španjolce ključni igrač bio Pauov mlađi brat Marc Gasol, koji je briljirao s 24 koša. Njemačka je veći dio susreta bio ravnopravan suparnik, a odluka je pala u zadnjoj četvrtini koju su Španjolci dobili s 21:13. U skupini E Španjolska ima dvije pobjede i poraz, dok je Njemačka daleko od četvrtfinala jer ima sva tri poraza.

Njemačka - Španjolska 68:77 (33:36)
Turska - Francuska 64:68 (27:31)
Srbija - Litva 90:100 (44:54)

1. Francuska 3 3 0 241:225 6
2. Španjolska 3 2 1 225:212 5
3. Litva 3 2 1 254:249 5
4. Srbija 3 1 2 261:261 4
5. Turska 3 1 2 197:200 4