EUROBASKET 2011.

Košarkaši teškom mukom dobili Finsku

31.08.2011 u 22:00

Hrvatska košarkaška reprezentacija pobjedom je otvorila nastup na Eurobasketu što se održava u Litvi. Izabranici Josipa Vrankovića teškom su mukom pobijedili slabašne Fince 84:79 (41:43)

U prvom kolu Eurobasketa Hrvatska je pobijedila Finsku 84:79 i to je jedina dobra vijest s utakmice. Naime, s obzirom na to da Finska spada u red košarkaških autsajdera, liliputanaca, činjenica su nas oni praktički cijelu utakmicu držali u rezultatskoj neizvjesnosti, definitivno nije dobra vijest za izbornika Vrankovića.

Trebala je to biti jedna 'trening' utakmica, no pretvorilo se u čupanje i hvatanje rezultata. Dobro su nas namučili Finci koji su nas u prvom poluvremenu 'ubijali' tricama. Tako su recimo u prvoj četvrtini Finci pogodili čak šest trica da bi u drugoj četvrtini u jednom trenutku imali čak 11 koševa prednosti (42:31). Ipak, u drugom poluvremenu igrači izbornika Vrankovića na krilima Tomića i Bogdanovića uspjeli su napraviti preokret i do kraja utakmice održavati malu prednost te na kraju slaviti 84:79.

Najefikasniji igrači u hrvatskim redovima bili su Bojan Bogdanović sa 27 koševa i sedam skokova, Ante Tomić sa 14 koševa i osam skokova, Marko Popović sa 12, te Damir Markota sa 11 koševa i sedam skokova, a Fince su predvodili Petteri Koponen sa 14 i Sasu Salin sa 13 koševa.

U ostalim susretima iz C skupine Grčka je slavila protiv Bosne i Hercegovine 76:67, a Crna Gora je nakon produžetaka pobijedila Makedoniju 70:65.

U dvoboju drugog kola Hrvatska će igrati u četvrtak u 20 sati protiv Makedonije. U ostalim susretima sastaju se BiH i Crna Gora te Grčka i Finska.

'Počeli smo utakmicu u grču, mada smo znali što trebamo zaustaviti. Nismo uspjeli, ali na kraju je najvažnije što smo pobijedili. Sada nas čeka Makedonija koja igra slično kao i Finska, ali nadamo se pobjedi', kazao je najefikasniji igrač Hrvatske Bojan Bogdanović.

HRVATSKA - FINSKA 84:79

ALYTUS. Alytus Arena - 1.000 gledatelja;

HRVATSKA: Tomić 14, Markota 11, Bogdanović 27, Tomas 2, Draper, Andrić 6, Popović 12, Stipčević 3, Simon 4, Rudež, Žorić 5, Barać. Izbornik: Josip Vranković

FINSKA: Lee 7, Kotti 6, Huff 11, Rannikko 10, Koponen 14, Koivisto 6, Nikkila 2, Muurinen 7, Salin 13, Makalainen, Mottola 3, Virtanen. Izbornik: Hnerik Dettman.