NBA VIKEND

Cavsi opet pobijedili, uvjerljivi i Celtisci

22.03.2009 u 11:12

Cleveland, LA Lakersi, Boston i Orlando bili su uspješni u svojim NBA dvobojima. Cavsi i Celtisci do svojih su pobjeda stigli relativno lako, dok su Lakersi i 'čarobnjaci' morali uložiti dosta truda ne bi li svladali svoje vikend suparnike

Momčad s najboljim omjerom pobjeda i poraza u NBA ligi (56:13), košarkaši Cleveland Cavaliersa upisali su osmu pobjedu zaredom svladavši na svom parketu Atlanta Hawkse, koji su do ovog dvoboja imali sedam uspjeha u nizu, sa 102:96. Konačni rezultat ustvari ne oslikava pravi razvoj događaja u Quicken Loans Areni, u kojoj su Cavsi ove sezone pretrpjeli samo jedan poraz u 33 utakmice, jer je nakon samo 15 minuta igre bilo već 24 razlike za domaće (40:16). Cavsi su održavali prednost od više od 10 koševa sve do same završnice kada su Hawksi uspjeli ublažiti poraz na samo šest pogodaka. Maurice Williams (24) bio je najefikasniji kod Cavsa, a Joe Johnson (24) kod Hawksa.

Vodeća momčad Zapadne konferencije Los Angeles Lakers morala se mnogo više potruditi kako bi stigla do 117:109 pobjede na gostovanju kod Chicago Bullsa. Domaći sastav je u drugoj četvrtini imao i 16 pogodaka prednosti, na poluvremenu 14, a nakon treće četvrtine još uvijek je bio u plusu od šest poena (87:81). Bullsi su vodili sve do osam i pol minuta prije kraja, kada je bilo 93:92 u njihovu korist. U sljedeće četiri minute Lakersi su ostvarili seriju 14:0 i preokrenuli stanje na terenu. Kobe Bryant (28) i Pau Gasol (23, 10 skokova) predvodili su Lakerse, a John Salmons (30) i Derick Rose (25) Bullse.

Prvaci Boston Celticsi uspjeli su kao gosti sa 105:87 svladali Memphis Grizzliese usprkos lošijoj večeri Paula Piercea (6) i još uvijek nedovoljno oporavljenom Kevinu Garnettu (10 koševa za 17 minuta). Pričuvni igrač Glen Davis je sa 24 koša ostvario učinak karijere i poveo prvake do novog uspjeha. Hakim Warrick (20) bio je najučinkovitiji kod Grizzliesa.

Vodeća momčad skupine Southeast Olando Magic ostala je u borbi s Bostonom za drugo mjesto na Istoku zahvaljujući pobjedi od 110:103 protiv New York Knicksa. Ključni trenutak dogodio se minutu prije kraja kada je Hidayet Turkoglu pogodio tricu kojom je svojoj momčadi donio prednost 106:100. Rashard Lewis (27) bio je najbolji kod Magica, a Quentin Richardson (30) kod Knicksa.