CAVSI NAJBOLJI U LIGI

Porazi LA Lakersa i Boston Celticsa

18.03.2009 u 13:00

Prošlogodišnji finalisti NBA lige Lakersi i Celticsi izgubili su u sinoćnjim dvobojima, a poraz Lakersa iskoristili su Cleveland Cavalliersi koji su sada najbolja momčad lige sa omjerom od 54 pobjede i 13 poraza

Cavsi su slavili u derbiju Istoka protiv Orlanda (97:93), a pobjedu duguju svojoj superzvijezdi LeBron Jamesu koji je u zadnjoj minuti postigao tricu i pogodio dva slobodna bacanja, te dvoboj završio sa 43 poena, 12 asista i osam skokova.

Celticsi su izgubili na Dan svetoga Patrika u Chicagu (127:121), a briljirao je domaći igrač John Salmons sa 38 poena, od čega je sedam dao u zadnjoj minuti. Paul Pierce (37) i Rajon Rondo (26, 10 asista) nisu dali dovoljno za Boston (50:18), koji je pobjedom mogao potvrditi naslov u Atlanstkoj diviziji.

Philadelphia 76ersi su iznenadili u gostima LA Lakerse (94:93) tricom Andre Iguodala (25) sa sirenom. Sixersi su u zadnjoj četvrtini zaostajali čak 14 poena, a jedan od razloga 14. poraza Lakersa svakako je loša večer Kobea Bryanta koji je dao za njega vrlo skromnih 11 koševa.

Atlanta Hawks su svladali Sacramento Kingse (119:97), a za šestu uzastopnu pobjedu Hawksa najzaslužniji su Al Horford (23, 12 skokova) i Josh Smith (21). Sacramento je najgora momčad lige (14:53), a upravo je nevjerojatno da dosad nisu pobijedili nijednu momčad iz Istočne konferencije u čak 27 dvoboja.