Hrvatice izgubile već dobiveno protiv Latvijki

• Autor: S. Škrlec
  • 20.6.2011 17:48:16
  • 20.6.2011 16:41:16

Hrvatske košarkašice vodile su tri četvrtine utakmice protiv Latvijki, ali u završnih deset minuta su stale i izgubile sa šest razlike 61:67 (16:20, 25:14, 12:17, 8:16)

Baš kao i protiv Grkinja, hrvatske su košarkašice odlično igrale prve tri četvrtine. No krizu u zadnjih deset minuta protiv Grčke ispravile su u zadnjim sekundama te upisale pobjedu. Nažalost, protiv Latvijki nije se ponovio isti scenarij te su izgubile 61:67.

Jelena Ivezić ubacila je 14, a Luca Ivanković 12 poena za Hrvatsku, dok je Gunta Basko sa 16 ubačaja predvodila Latviju.

Na taj način naše su se djevojke dovele u situaciju da ne ovise o sebi, već čekaju rezultat utakmice između Grčke i Francuske. Ukoliko Grkinje pobijede, Hrvatska neće vidjeti sljedeći krug, a u slučaju pobjede aktualnih europskih prvakinja, igračice Stipe Bralića prošle bi dalje, ali bez bodova.