EP U KOŠARCI

Hrvatice sa 46 razlike izgubile od Francuskinja

18.06.2011 u 22:00

Hrvatske košarkašice porazom 40:86 (16:26, 9:22, 10:23, 5:15) od Fracuskinja startale su na EP-u što se održava u Poljskoj

U prvom nastupu na Europskom prvenstvu za košarkašice, naše su predstavnice doživjele užasan poraz od čak 46 razlike. Doduše, s druge su strane stajale aktualne europske prvakinje, Francuskinje, pa je poraz i očekivan.

Naše su košarkašice vrlo loše krenule u utakmicu, gubile su lopte i promašivale šuteve, pa su Francuskinje već u 3. minuti povele sa 11:0, a u 8. minuti je bilo čak 21-3 prije no što je Iva Ciglar postigla prvi pogodak za našu reprezentaciju iz igre.

Nakon kratkog razdoblja u kojemu je naše igračice služio šut krajem prve četvrtine, u drugih 10 minuta razlika je ponovno vrlo brzo rasla u korist Francuskinja koje su na odmor otišle sa 23 poena prednosti.

I u nastavku je razlika samo rasla, do najvećih 46 koliko je bilo i na kraju.

Sandra Mandir s devet i Iva Ciglar sa osam koševa bile su najučinkovitije u našoj reprezentaciji, dok su Lawson i Gomis ubacile po 13 poena za Francusku.

U 2. kolu u nedjelju u 15 sati Hrvatska će igrati susret 2. kola skupine D protiv Grčke koja je svladala Latviju sa 67:57.