SVE BLIŽE NBA FINALU

Dallas do slavlja na nevjerojatan način

24.05.2011 u 12:01

Dallas Mavericksi su pobjedom u produžetku 112:105 protiv Oklahome Cityja došli do vodstva od 3-1 u finalu Zapada te su na pragu ulaska u NBA finale

Dallas je dobio utakmicu iako u regularnom dijelu nije nijednom poveo, a rezultat je bio samo dva puta izjednačen, na početku (2:2) i nakon isteka četvrte četvrtine (101:101).

Gosti su gubili i do 15 koševa razlike, ali se nisu predali te su u produžetku upisali treći trijumf u seriji koja se igra na četiri pobjede.

Najzaslužniji za trijumf Mavericksa bio je Dirk Nowitzki sa 40 koševa, a dobre role imali su Jasona. Kidd (17 koševa i sedam asistencija te Jason Terry (20 koševa).

Kod Oklahome Kevin Durant je bio prvi strijelac s 29 koševa, ali uz šut 9-22. Ubilježio je i 15 skokova, ali i čak devet izgubljenih lopti.

'Naša mladost ne može biti alibi za poraz, jer u doigravanju vam se ne smije dogoditi da prokockate 15 poena razlike pet minuta prije kraja. Osjećam se užasno loše, kao da sam iznevjerio navijače i sve građane Oklahoma Cityja', izjavio je Durant.