POLOVIČAN USPJEH

Cibona lako s Krkom, Zagreb ponovno pao

30.11.2008 u 12:41

Nakon polovičnog uspjeha klubova iz Dalmacije, isti učinak ostvarili su i zagrebački predstavnici u košarkaškoj NLB ligi, pa je hrvatski omjer u desetom kolu regionalnog natjecanja 2:2. Cibona je lakoćom prošla gostovanje u Novom Mestu, dok je Zagreb pao u

Cibona je gostovala kod Krke i rutinski došla do pobjede rezultatom 58:74. Nakon uspavanog prvog poluvremena koje je Cibona dobila sa 28:26, u drugom dijelu proradile su i ofenzivne poluge trenera Perasovića. Hrvatski predstavnik mirno je susret priveo kraju, a najbolji na terenu bio je Earl Calloway sa 17 koševa. Slijedili su ga Kus (12), Rozić i Troha s po 11 i Homan s deset koševa uz osam skokova.

Ciboni je to sedmi uspjeh u deset nastupa, a isti omjer novom je pobjedom izborila i podgorička Budućnost.

Crnogorci su korak s Cibonom i Zadrom uhvatili u Novom Zagrebu, gdje su svladali Zagreb rezultatom 78:82. Budućnost je do velikog odmora stvorila zalihu od 11 koševa, no Zagreb predvođen Tomićem i Simonom je izborio priliku u završnici. Tomić (20 koševa, 14 skokova) je zabio za 65:65, no novu seriju Crnogoraca od 7:0 nisu mogli dostići jer je bek gostiju Otašević zabio svih šest bacanja u zadnjoj minuti. Simon je zabio 18, a Štimac 16, no čak 24 izgubljene lopte domaćih vrlo dobrim Podgoričanima pružilo je jednostavno previše prilika. Najefikasniji gost bio je Vladimir Dašić sa 22 ubačaja.

Zagreb je ostao na dvije pobjede, samo je Vojvodina lošija.