PORAZ KOJI NE BOLI

Benetton opet bolji od Zadra

10.03.2009 u 21:43

Košarkaši Zadra su u 6. kolu Eurokupa u skupini J doživjeli treći poraz. U Trevisu je bolji bio Benetton 94:81 (49:31)

U utakmici koja se igrala za prestiž, jer su oba kluba kolo ranije izborila Final Eight u Torinu, Benetton je i drugi put porazio hrvatskog prvaka.

Domaćin je od početka vodio, a razlika se iz minute u minutu u povećavala. Tako je Benetton u trećoj četvrtini imao i 31 koš prednosti (68:37). U posljednjoj četvrti Talijani su popustili, pa je Zadar stigao do pristojnog poraza 94:81.

Nezaustavljivi kod pobjednika bili su Gary Neal sa 24 koša i Domen Lorbek sa 18. Goste su predvodili Hrvoje Perić sa 26 koševa (devet skokova) i Damir Rančić sa 18.

Inače, Zadar će u četvrtfinalu završnog turnira igrati protiv Bilbaoa u čijim redovima igraju trojica hrvatskih košarkaša - Marko Banić, Damir Markota i Drago Pašalić. Utakmica je na rasporedu drugog travnja.

Redoslijed: Benetton 5-1, Zadar 3-3, Uniks 3-3, Türk Telekom 1-5