'MRAVI' BOLJI OD 'VUKOVA'

Cibona dobro namučila favorizirani Zagreb

20.04.2011 u 21:03

Košarkaši Joke Vrankovića bili su ravnopravni suparnici tijekom većeg dijela utakmice protiv Zagreba, no favorizirani 'mravi' ipak su ostvarili pobjedu 89:78

Karlo Vragović sa 20 koševa i Bojan Bogdanović sa 18 osnovni su 'krivci' što Zagreb ranije i uvjerljivije nije osigurao pobjedu protiv autsajdera Cibone u 7. kolu Lige za prvaka Prvenstva Hrvatske.

'Vukovi' su dobro otvorili utakmicu, vodili prvu četvrtinu, no u nastavku su pali i dopustili suparniku da u drugih 10 minuta napravi osjetnu razliku (25:11). U drugom poluvremenu 'mravi' su kontrolirali susret, i to prvenstveno puno boljim skokom. Konačnih plus 11 stoga je realan rezultat bez obzira što se uoči utakmice očekivalo da će večerašnji domaćini u domu Dražena Petrovića s lakoćom pregaziti Cibonu.

Kruno Simon predvodio je Zagreb u broju postignutih koševa (18), a uz njega vrlo efikasni bili su i Žorić i Mašić s po 16 ubačenih poena.