Pao, Montepaschi i Maccabi na Final Fouru

• Autor: D.K.
  • 1.4.2011 8:18:56
  • 31.3.2011 23:13:20

Košarkaši Panathinaikosa, Maccabija i Montepaschija osigurali su plasman na završni Final Four turnir Eurolige, dok će zadnjega putnika dati peti okršaj španjolskih ekipa Valencije i Reala

Odigrane su i četvrte utakmice četvrtfinala Eurolige. Maccabi je na svom parketu pobijedio Caja Laboral našeg Stanka Baraća 99:77 i tako se plasirao u završnicu Eurolige.

Pargo sa 26 poena te Pnini sa 22 bili su najefikasniji u redovima Maccabija. Kod Caja Laborala solidan je bio tek Mirza Teletović sa 17 poena. Barać je igrao nešto manje od 22. minute i u tom vremenu ubacio deset poena uz dva skoka, ali i pet izgubljenih lopti.

Na završnom turniru Maccabiju se pridružio i Panathinaikos koji je pobijedio Barcelonu 78:67. Domaćine je predvodio Diamantidis sa 11 poena, ali i pet asistencija. Kod Barce, samo su Vazquez (14 koševa) te bivši igrač Cibone Alan Anderson (13) postigli dvoznamenkasti broj koševa.

Valencija je uspjela na svom parketu doći do pobjede nad madridskim Realom i tako izjednačiti u seriji na 2:2. Valencija je dominirala tijekom cijelog susreta, a najefikasniji je bio Omar Cook sa 16 poena, sedam asistencija i čak pet ukradenih lopti. Kod Reala je najbolji bio hrvatski reprezentativac Ante Tomić čijih 20 koševa i tri skoka nisu bila dovoljna da pomognu 'kraljevskom klubu' u ovoj utakmici.

U Sieni je domaći Montepaschi nanio i treći poraz Olympiacosu, pa će tako talijanska momčad ponovno zaigrati na Final Fouru. Ako se sjetimo da je u prvoj utakmici talijanska momčad u poluvremenu postigla samo devet koševa, sasvim je jasno vidljivo koliko se Siena transformirala od te uvodne utakmice. Talijansku momčad do pobjede su doveli Malik Hairston sa 25 poena te Lavrinovič sa 19. Jamon Gordon te Bourousis sa 16 koševa bili su najefikasniji kod Olympiacosa.