NBA

Sudar velikana pripao Dwightu Howardu

04.03.2009 u 10:33

Košarkaši Toronto Raptorsa nastavili su niz loših rezultata na gostovanjima izgubivši sedmu od posljednjih osam utakmica na putu, ovoga puta u Houstonu od domaćih Rocketsa sa 97:107

Najefikasniji u sastavu Rocketsa bio je Carl Landry (22), a odličan posao pod obručima odradili su i Luis Scola (20, 16 skokova), te Yao Ming (20, 11 skokova). Chris Bosh (25) i Andrea Bargnani (25) predvodili su Raptorse, dok je Roko-Leni Ukić za osam minuta ubacio dva koša (šut iz igre 1-3, trica 0-1) uz dvije asistencije.

Orlando Magic je na svom parketu svladao Phoenix Sunse sa 111:99, a susret je obilježio dvoboj centara Dwighta Howarda i Shaquillea O'Neala. Pobjedu je u tom dvoboju odnio Howard (21, 8 skokova) ponajviše zahvaljujući situaciji 3:38 minuta prije kraja kada je kod rezultata 95-93 za Magic iznudio osobnu pogrešku O'Neala (19, 11 skokova) koji je potom zbog protesta dobio i tehničku pogrešku. Serijom 8-0 domaći su dvije minute prije kraja poveli 103-93 i riješili susret u svoju korist. Rashard Lewis (29, 12 skokova) predvodio je Magic, a Jason Richardson (27) Sunse.

Los Angeles Lakersi prekinuli su niz od dva poraza zaredom rutinskom 99:89 pobjedom protiv Memphis Grizzliesa. Kobe Bryant (31) bio je najbolji kod Lakersa, a Marc Gasol (17, 14 skokova) kod Grizzliesa.

Detroit Pistonsi svladali su Denver Nuggetse sa 100:95, a uoči dvoboja najveći pljesak dobio je igrač gostiju - Chauncey Billups. Početkom ove sezone Pistonsi su mijenjali Billupsa za Iversona, ali publika nije zaboravila sjajne nastupe Billupsa u dresu bivše momčadi koju je 2004. godine predvodio do naslova NBA prvaka, a u posljednjih šest sezona svaki put i do finala Istočne konferencije. Billups je utakmicu okončao sa 34 pogotka, ali to nije bilo dovoljno za pobjedu njegove sadašnje momčadi koja je igrala bez Carmela Anthonyja kojega je klub suspendirao zbog nediscipline. Najefikasniji u ujednačenom napadu Pistonsa, koji mnogo bolje funkcioniraju bez ozlijeđenog Iversona, bio je Tayshaun Prince sa 23 ubačaja.