NBA

Prvaci tek u produžetku zaustavili 'rakete'

02.02.2011 u 10:51

Aktualni NBA prvaci, košarkaši Los Angeles Lakersa nakon produžetka su u svom Staples Centeru svladali Houston Rocketse sa 114:106

Gosti su produžetak izborili sjajnom akcijom na isteku četvrte četvrtine koju je košem završio Luis Scola. Dvije i pol minute prije kraja produžetka bilo je 104:100 za Houston, no do kraja susreta Lakersi su serijom 14-2 stigli do očekivanog uspjeha.

Za pobjedu su Lakersima trebali sjajni učinci sve trojice njihovih glavnih igrača. Kobe Bryant je postigao 32 koša uz 11 asistencija, Pau Gasol je ubacio 26 uz 16 skokova, a Lamar Odom 20 uz 20 skokova. Najbolji u sastavu Rocketsa bili su Kevin Martin sa 30 poena i Luis Scola sa 24 ubačaja i 15 skokova.

Prošlogodišnji finalisti Boston Celticsi nastavili su uspješan niz u Kaliforniji svladavši domaće Sacramento Kingse sa 95:90. Ray Allen (22) i Rajon Rondo (17, 10 asistencija) predvodili su Celticse, dok su DeMarcus Cousins i Tyreke Evans sa po 20 pogodaka bili najefikasniji kod Kingsa.

Portland Trail Blazersi nanijeli su tek osmi ovosezonski poraz najučinkovitijoj momčadi lige San Antonio Spursima svladavši ih na svom parketu sa 99:86. Nakon tri četvrtine rezultat je bio 71:71, ali posljednjih 12 minuta Blazersi su riješili u svoju korist sa 28:15. Briljirao je LaMarcus Aldridge s učinkom karijere od 40 koševa uz 11 skokova, dok je kod Spursa prvo ime bio Emanuel Ginobili sa 17 poena.

U posljednjem susretu večeri New Orleans Hornetsi svladali su Washington Wizardse sa 97:89. Jason Smith (20) bio je najbolji kod Hornetsa, a Nick Young (30) kod Wizardsa koji ove sezone još nisu uspjeli pobijediti u gostima, trenutačno su na omjeru 0-25.