NBA LIGA

Knicksi preokrenuli 'minus' protiv Miamija

28.01.2011 u 10:04

U najzanimljivijoj utakmici večeri u NBA ligi New York Knicksi su u Madison Square Gardenu pobijedili Miami Heat 93:88 premda su na početku posljednje četvrtine gubili sa devet koševa razlike

Miami je veći dio utakmice dominirao, a na startu posljednje dionice imao je vodstvo 73:64. Činilo se kako će rutinski privesti utakmicu kraju, no Knicksi su zadnju dionicu odigrali sjajno i uspjeli su preokrenuti rezultat. Miami je uoči utakmice držao treće mjesto u Istočnoj konferenciji, no nakon poraza pao je za jednu poziciju, dok je New York na šestom mjestu.

'Cijelu utakmicu, a posebice u zadnjoj četvrtini smo igrali odličnu obranu. To ih je malo iznenadilo,' smatra Amare Stoudemire sa 24 koša i 8 skokova prvi strijelac Knicksa.

Danilo Gallinari je dodao 20 koševa, a Landry Fields 19 koševa, 13 skokova i 6 asistencija. Kod gostiju najbolji je bio Dwyane Wade sa 34 koša, dok je LeBron James upisao 24 koša i 11 skokova, no imao je očajan šut za dva 7-24.
'Promašili smo previše čistih šuteva, to se na kraju pokazalo ključnim,' kazao je James.

Vodeća momčad Istoka Boston Celtics je uz ne pretjerano kvalitetnu igru stigla do gostujuće pobjede protiv Portlad Trail Blazersa 88:78. Gosti su slavili u sve četiri dionice za konačnih plus 10. Boston je imao 21 izgubljenu loptu, te 26 šuteva manje od Portlanda, no presudio je loš šut domaćina od svega 36 posto.

'Uz takav šut teško je pobijediti momčad kao što je Boston. Kaznili su sve naše pogreške,' kazao je Portlandov trener Nate McMillan.

Najefikasniji igrači u redovima Celticsa bili su Ray Allen (18), Paul Pierce (17) i Rajon Rondo (11), dok su Portland predvodili LaMarcus Aldridge (17 koševa i 16 skokova), te Andre Miller (14 koševa, 7 asistencija).

Pobjedu je upisao i Dallas protiv Houstona 111:106. Dallas je prvu četvrtinu dobio sa čak 18 koševa razlike (33:15) i to je usmjerilo cijeli susret. Houston se više nije uspio vratiti. Sedam igrača u redovima Mavericksa je upisalo dvoznamenkasti broj koševa, a najviše Tyson Chandler (21 koš i 15 skokova) i Dirk Nowitzki (18 koševa). Goste su predvodili Luis Scola sa 30 koševa i 8 skokova i Kevin Martin sa 27 koševa.