DVA TEŠKA PORAZA

Košarkaši nemoćni protiv slovenskih klubova

08.01.2011 u 19:58

Kod Cedevite su samo dva košarkaša dali više od deset koševa - Amerikanci Edwards (24) i Draper (18), dok kod gostiju najviše zabio Booker (17).

U dvoboju 15. kola regionalne košarkaške NLB lige Zadar je izgubio na gostovanju kod Union Olimpije u Ljubljani s 78:53 (48:31), dok je Krka u zagrebu svladala Cedevotu sa 80:74 (44:31)

U iznimno slaboj predstavi Zadrana sa samo 53 postignuta koša najučinkovitiji su bili Brown (15) i Bilan (10), dok je domaćine predvodio bivši 'cibos' Markota (16).

Oba hrvatska kluba su upisala teške poraze, ali Cedevita ima za čime žaliti. Petrovićeva momčad je smanjila golem zaostatak u zadnjoj četvrtini i u zadnjoj minuti dobila priliku pri šutu za tricu kod zaostatka od četiri koša. Pokušaj nije niti taknuo obruč i Slovenci su mirno završili dvoboj.

Zadar je pri dnu lige s pet pobjeda i 10 poraza, a Olimpija i Krka su na vrhu s omjerom 10:5. Cedevita ima osam pobjeda i sedam poraza.