JOŠ OSMORICA EFIKASNIJI

Bryant preskočio i legendarnog Oscara

08.01.2011 u 12:27

Jedan od najboljih košarkaša današnjice, Kobe Bryant od petka se nalazi na devetom mjestu najboljih strijelaca NBA lige svih vremena, a na toj poziciji pretekao je legendarnog Oscara Robertsona

Bryant je do novoga uspjeha u karijeri stigao postigavši 25 koševa u 101-97 domaćoj pobjedi Los Angeles Lakersa protiv New Orleans Hornetsa. Uz Bryanta, odličan u novoj pobjedi aktualnih prvaka bio je Pau Gasol sa 21 košem i 13 skokova, dok je Hornetse predvodio David West sa 23 poena i 12 skokova.

Miami Heat produžio je svoj niz pobjeda na gostovanjima na 12 svladavši Milwaukee Buckse sa 101-95 nakon produžetka. LeBron James ubacio je 26 pogodaka uz 10 skokova za Heat, odličan je u završnici bio Chris Bosh, koji je susret završio sa 16 poena i 12 skokova. Bucksima nisu pomogli niti učinci karijere Chrisa Douglas-Robertsa, koji je ubacio 30 koševa, te Australca hrvatskog podrijetla Andrewa Boguta koji je ostvario čak 27 skokova.

Momčad s najboljim omjerom u ligi San Antonio Spursi prekinuli su niz od dva uzastopna poraza tijesno kao gosti svladavši Indiana Pacerse sa 90-87 i tako postali prva momčad koja je stigla do 30 pobjeda ove sezone. Domaći su u završnici treće četvrtine imali prednost od 15 koševa (75-60), a 1:10 minuta prije kraja držali su vodstvo 87-83. No, u završnici su Spursi uspjeli preokrenuti, Ginobili je 15 sekundi prije kraja pogodio oba slobodna bacanja za 87-88, potom je Hibbert promašio za Pacerse da bi Parker 0.8 sekundi prije kraja iz slobodnih bacanja postavio konačan rezultat. Emanuel Ginobili (25) i Tim Duncan (15, 15 skokova) predvodili su Spurse, dok je Tyler Hansbrough (23, 12) ostvario učinke karijere po broju koševa i skokova u dresu Pacersa.

Boston Celticsi zadržali su prvo mjesto u Istočnoj konferenciji 122-102 domaćom pobjedom protiv Toronto Raptorsa. Paul Pierce (20) predvodio je Celticse, a DeMar DeRozean (20) Raptorse.

4. Portland 20 17 .541 4
5. Minnesota 9 28 .243 15