Phil Jackson prozvao vodstvo NBA lige

• Autor: Hina
  • 24.12.2010 10:39:12
  • 24.12.2010 10:27:45

Nakon deset uzastopnih pobjeda San Antonio Spursi su prekinuli pobjednički niz porazom u Orlandu od Magica 101:123

Utakmica je do poluvremena bila otvorena, no domaćin je u trećoj dionici pobjegao na +22 (97:76) i potom mirno priveo utakmicu kraju. Spursi nisu imali niti volje niti snage u zadnjoj četvrtini loviti veliki zaostatak. Bio je to tek četvrti poraz Spura ove sezone, no i dalje imaju najbolji skor lige (25:4).

Ponajbolji igrači u pobjedi Orlanda bio je trojac Gilbert Arenas, Hedo Turkoglu i Jason Richardson koji su na Floridu stigli prošlog vikenda - Arenas iz Washingtona, a Turkoglu i Richardson iz Phoenixa. Premda su ovoga tjedna odradili samo jedan pravi trening, to se protiv Spursa nije osjetilo. Richardson je ubacio 15 koševa, Gilbert Arenas je dodao 14 koševa i 9 asistencija, a Turkoglu 11 koševa i 6 asistencija. No, pravi junak je bio Dwight Howard sa 29 koševa i 14 skokova.

'Ovo je bila naša tek treća utakmica zajedno i oduševljen sam. Dečki su sjajni, dobili smo prava pojačanja. Do početka doigravanja još ćemo bolje posložiti redove,' kazao je Howard.

Slično razmišlja i trener Stan Van Gundy.

'Trebat će nam vremena kako bi se dečki uklopili u naš sustav igre, no u pojedinim segmentima to i sada izgleda super. Glupo je govoriti o pogreškama kada skoro uopće nismo trenirali.'

U gostujućim redovima osmorica igrača su upisala dvoznamenkasti broj koševa, a najviše su zabili Tony Parker i Gary Neal, obojica po 16 koševa.

Miami je u Phoenixu pobijedio Sunse 95:83 ubilježivši 12. pobjedu u zadnjih 13 susreta, te osmu uzastopnu na gostovanjima. Heat je 'spržio' Sunse, a više pažnje od same utakmice izazvao je susret LeBrona Jamesa i legendarnog boksača Muhammada Alija. Dvojica velikana nekoliko su se minuta zadržala u razgovoru, a James nije skrivao oduševljenje.

'Ovo nije prvi put da razgovaram s Alijem, no svaki se put osjećam jednako oduševljen i impresioniran. Muhammad Ali je jedan od najboljih sportaša svih vremena,' kazao je James koji 'počastio' Sunse sa 36 koševa, 6 skokova i 4 asistencije. Chris Bosh je dodao 23 koša i 11 skokova. U domaćim redovima najbolji je bio Jared Dudley sa 33 koša i 12 skokova.

Za LeBrona Jamesa i društvo sada slijedi pravi ispit. Božićni okršaj u Staples Centru protiv Los Angleles Lakersa. Bit će to 12. uzastopni 'radni' Božić za Lakerse, pri čemu jedanaesti pod vodstvom Phila Jacksona. Premda cijela Amerika s nestrpljenjem očekuje novi sudar Kobe Bryanta i LeBrona Jamesa, trener Lakersa nije oduševljen terminom utakmice.

'Ne volim igrati na Božić. To je vrijeme za obitelj. Niti jedan klub na taj dan ne bi trebao igrati, zaista to ne razumijem, kao da ovi blagdani više nikome ništa ne znače,' kazao je Jackson.