NBA

San Antonio Spursi i dalje gaze

23.12.2010 u 11:20

Košarkaši San Antonio Spursa ostvarili su 10. uzastopnu pobjedu svladavši na svom terenu Denver Nuggetse sa 109:103, te s omjerom 25:3 drže vodeće mjesto u NBA ligi

Spursi su do nove pobjede stigli zahvaljujući preokretu u posljednjoj četvrtini koju su dobili sa 29-:14, a ključni je igrač bio Argentinac Emanuel Ginobili koji je susret završio sa 22 pogotka. Isti učinak imao je i Gary Neal kod pobjednika, te J.R. Smith i Ty Lawson kod poraženih.

Za Nuggetse u San Antoniju nije nastupio njihov najbolji igrač Carmelo Anthony zbog smrtnog slučaja u obitelji.

Vodeći sastav Istočne konferencije Boston Celticsi ostvarili su 14. pobjedu zaredom, na svom su terenu bili bolji od Philadelphia 76-ersa sa 84:80. U posljednjoj minuti kod rezultata 82:80 Sixersi su imali dvije prilike za izjednačenje, ali Iguodala je prvo izgubio loptu, a drugi je put njegov šut blokirao Kevin Garnett. Potom je Ray Allen iz slobodnih bacanja potvrdio pobjedu. Allen je sa 22 poena bio najefikasniji u sastavu Celticsa, dok je Elton Brand (16, 12 skokova) bio prvo ime Sixersa.

Chicago Bullsi uvjerljivo vode u skupini Central, a na gostovanju kod Washington Wizardsa ostvarili su svoju devetu pobjedu u posljednjih 10 utakmica. Za konačnih 87:80 za Bullse najzaslužniji je bio Carlos Boozer (30, 10 skokova), dok je Nick Young (22) predvodio Wizardse.

New York Knicksi prekinuli su niz od tri uzastopna poraza svladavši u svom Madison Square Gardenu Oklahoma City Thunder sa 112:98. Amare Stoudemire (23) bio je najbolji kod Knicksa, a Kevin Durant (26) kod Thundera.

Poraz Thundera iskoristio je Utah Jazz koji je 112:107 pobjedom na gostovanju kod Minnesota Timberwolvesa preuzeo prvo mjesto u skupini Norrthwest. U trećoj četvrtini domaćini su imali 15 koševa prednosti (83:68), ali Utah je po već 10. put ove sezone uspio doći do pobjede u utakmici u kojoj su gubili s dvoznamenkastim brojem poena. S druge strane, Minnesota je po sedmi put izgubila dvoznamenkastu prednost. Deron Williams (25) i Paul Millsap (23, 11 skokova) predvodili su Jazz, a Kevin Love (25, 19 skokova) i Michael Beasley (24, 10 skokova) Wolvese.