KHL LIGA

Medveščak 'pao' 43 sekunde prije kraja

06.12.2016 u 18:33

Hokejaši Medveščaka doživjeli su poraz na gostovanju u Helsinkiju, gdje ih je domaći Jokerit svladao s 4:3 (1:1, 2:1, 0:1, 1:0) u produžetku.

Medveščaku je to četvrti uzastopni poraz, ali u ovom su, za razliku od prethodna tri na domaćem ledu, 'medvjedi' barem uspjeli osvojiti bod.

Gymer je doveo Jokerit u vodstvo u 5. minuti, ali već u sljedećoj je Mark Katić postigao izjednačujući pogodak, svoj peti u ovoj sezoni. Nakon samo 30 sekundi igre u drugoj trećini, kad je isticala kazna Tomašu Mertlu, Kanađanin Alexandre Bolduc pobjegao je u kontranapad i doveo Medveščak u vodstvo.

No, Medveščakova obrana nije dugo izdržala. U 25. minuti Jormakka je izjednačio na 2:2, a deset minuta poslije Huhtala je ponovno doveo domaće u vodstvo.

U 50. minuti Bobby Butler je preciznim udarcem iz srca napadačke trećine svladao vratara Jokerita i izjednačio na 3:3, što je bio i konačan rezultat nakon 60 minuta.

U posljednjoj minuti produžetka, 43 sekunde prije kraja, Medveščak je ostao s igračem manje. Situaciju '4 na 3' iskoristio je Lajunen i donio dodatni bod Jokeritu.

Medveščak je nakon 39 odigranih utakmica došao do 45 bodova, što ga svrstava na 11. mjesto Zapadne konferencije KHL-a i sve je dalje od ulaska u doigravanje.

Sljedeću utakmicu u Kontinentalnoj hokejskoj ligi zagrebačka će momčad odigrati u četvrtak (18.30 sati), a gostovat će kod Dinama u Rigi.