NIŠTA OD OLIMPIJSKIH

Hrvatski hokejaši bez ikakvih izgleda protiv Japana

11.02.2016 u 13:02

Hrvatska reprezentacija u hokeju na ledu izgubila je susret 1. kola skupine J za odlazak na Zimske olimpijske igre 2018. u Sapporu od domaćina Japana sa 0-3 (0-0, 0-1, 0-2).

Oslabljena Hrvatska, za koju u Sapporu ne igra niti jedan naturalizirani igrač, imala je minimalni zaostatak sve do četiri i pol minute prije kraja iako je bila u podređenom položaju tijekom čitavog dvoboja o čemu svjedoči i omjer upućenih udaraca na vrata od 43-8 u korist Japana. U 56. minuti do tada odlični Mate Tomljenović je u samo 20 sekundi primio dva pogotka, te je Japan stigao do prednosti od 3-0.

Prva dva gola za Japan postigao je Yuto Osawa (34:50, 55:39), a konačnih 3-0 postavio je kapetan Go Tanaka (55:59).

U drugom susretu 1. kola Ukrajina je svladala Rumunjsku sa 3-0.

Hrvatska će u petak u 2. kolu igrati protiv Ukrajine (6.30 sati), a u subotu u posljednjem, 3. kolu protiv Rumunjske (6.30 sati).

U sljedeći krug kvalifikacija za odlazak u PyeongChang 2018. plasirat će se samo pobjednik skupine.