SLAVLJE U LEDENOJ

Medveščak novom pobjedom ostao u samom vrhu KHL-a!

30.08.2015 u 21:04

U susretu trećeg kola KHL lige hokejaši Medveščaka su u Ledenoj dvorani Doma sportova pobijedili Sibir 4-2 (2-0, 1-2, 1-0) osvojivši sedmi bod na otvaranju sezone.

Hokejaši Medveščaka upisali su drugu pobjedu u trećem nastupu u novoj sezoni i uz osvojeni bod u prvom kolu, ostvarili najbolji start do sada. U trećem uzastopnom susretu u 'brlogu' 'medvjedi' su pobijedili prošlosezonskog finalista Istočne konferencije, Sibir iz Novosibirska, rezultatom 4-2.

Medveščak je poveo u 11. minuti golom Mikea Glumca, a samo 19 sekundi kasnije na 2-0 je povisio Simon Gysbers na asistenciju Gilberta Brulea. Strijelcima se prodružio i Geoff Kinrade u trećoj minuti druge trećine na dodavanje Andreasa Jamtina za vodstvo 3-0. Sibir je uzvratio s dva gola u svega 15 sekundi. Prvo je David Ullstrom smanjio na 1-3 (33:49), a potom je Maksim Šalunov (34:04) posve vratio neizvjesnost u susret. Ipak, u 46. minuti Patrick Bjorkstrand je postavio na 4-2 na asistenciju Jessea Saarinena.

Ovom pobjedom Medveščak se probio na četvrto mjesto Zapadne konferencije, a vodi Jokerit s maksimalne tri pobjede. U idućoj utakmici Medveščak će u utorak ugostiti Metalurg, a seriju domaćih utakmica na startu sezone zaključit će u četvrtak protiv Dinama iz Rige.