22.11.2014 u 21:31

• +3

Djed Božićnjak počasni je gost na utakmici Medveščaka i Jokerita

Izvor: Pixsell / Autor: Marko Lukunić

Prvi put u Ledenu dvoranu došao je Jokerit iz Helsinkija, ovogodišnji debitant u KHL-u. Utakmicu je posjetio i Djed Božićnjak koji je obilazio navijače na tribinama, a gosti su na kraju slavili 3:1

Jokerit je u uvodnom dijelu većinom imao posjed paka, ali izgledne prilike bile su većinom pred njihovim vratima. U 3. minuti Katicev je silovit udarac prohujao pored vratnice, već iduće minute Thomas je testirao Karlssonove reflekse rukavicom, a u 6. minuti Pelletier se sam sjurio prema finskom golu da bi mu pak bio izbijen u zadnji čas.

Momčadi su igrale vrlo disciplinirano, do prvog isključenja došlo je tek u 24. minuti kada su Medvjedi kažnjeni zbog previše igrača na ledu, ali nisu dopustili 7. najboljem powerplayu lige da uputi opasan udarac prema Owuyi. Dapače, najbolju priliku imao je Thomas nakon što je ukrao pak u svojoj trećini. Prvi pogodak na utakmici ipak je postigla finska momčad. Igrala se 28. minuta, a strijelac je bio Harju. Vodstvo Jokerita nije dugo trajalo, u 32. minuti na semaforu je stajalo 1:1. Nakon velike gužve pred Karlssonom Flood je uspio ugurati pak u mrežu, a asistenciju je upisao jedini Finac u dresu Medvjeda, Ville Leino. U 38. minuti Wirtanen zabio je za 1:2.

Segal je početkom posljednje trećine imao odličnu priliku za izjednačenje kad je presjekao jedno dodavanje u neutralnoj trećini, ali nije uspio pogoditi okvir gola. 3 minute prije kraja Džokeri su bljesnuli u kontri i došli na dva pogotka prednosti, strijelac je bio najbolji igrač Jokerita, Moses.

Generali lavlje srce igračem utakmice proglašen je Nathan Perkovich.

KHL MEDVEŠČAK ZAGREB – JOKERIT HELSINKI 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)

ZAGREB – Ledena dvorana Doma sportova. Gledatelja 6200. Suci: Kulakov, Odins, Misjur, Raming.