UZBUDLJIVA UTAKMICA

Medveščak na dramatičan način do novih bodova

29.10.2014 u 22:32

Nova pobjeda 'Medvjeda' u KHL-u. Medveščak je u Domu sportova svladao Metalurg 2:1 nakon izvođenja kaznenih udaraca. Bila je to uistinu dramatična utakmica...

Medveščak je u svojoj drugoj utakmici u 24 sata ugostio Metalurg iz Novokuznjecka. Početak utakmice prošao je u ispitivanju snaga, nijedna momčad nije uspjela ovladati pakom dovoljno dugo da složi opasnu priliku. Sreća se osmjehnula Kuznji na isteku 5. minute kad su izborili drugi prekršaj u pola minute i čak 95 sekundi s 2 igrača više. Medvjedi su zbili svoje redove, odlično klizali i nisu dopustili da gostima da zabiju. Vrlo dobru priliku za zagrebačku momčad imao je Hedberg nakon dodavanja Thomasa, ali je pak preskočio njegovu palicu.

U drugu su trećinu domaći hokejaši ušli puno bolje nego u prvu, uz brza dodavanja prilike su se redale, ali Hakimov je bio tamo da spriječi pak svaki put. Uzdah se prolomio Ledenom u 24. minuti kada je odzvonila stativa, a mnogi su pak već vidjeli u mreži. Unatoč brojnim prilikama pred gostujućim golom, Metalurg je bio taj koji je poveo pogotkom Sentjurina u 29. minuti.

Medvjedi su posljednju trećinu započeli s igračem manje, ali to nije smetalo specijalistu za penalty kill i igraču Medvjeda s najviše pogodaka s igračem manje, Glumacu, da napravi fantastičan slalom kroz obranu gostiju i uputi udarac prema gostujućem golu, ali sreća se nije osmjehnula zagrebačkoj momčadi. Pred kraj utakmice Medvjedi su povukli golmana za dodatnog igrača na ledu i odmah uspjeli izjednačiti. Strijelac je bio Matt Anderson na asistenciju Segala i Palushaja.

Budući da nijedna momčad nije uspjela zabiti u produžetku, pristupilo se izvođenju kaznenih udaraca, a drugi bod i pobjedu Medvjedima je donio Mark Katic.

Nagradu Generali lavlje srce igrač utakmice osvojio je Anderson.

KHL MEDVEŠČAK ZAGREB – METALURG NOVOKUZNJECK 2:1 (0:0, 0:1, 0:0, 1:0)
ZAGREB – Ledena dvorana Doma sportova. Gledatelja 5000. Suci: Buturlin, Zaharenkov, Soin, Sadovnikov.