OSMINA FINALA

Draxler dotukao Slovačku, Njemačka u četvrtfinalu

26.06.2016 u 17:56

Njemačka nogometna reprezentacija ostvarila je impresivnu 3:0 pobjedu u osmini finala Eura protiv Slovačke u Lilleu te tako pokazala da će igrati važnu ulogu u nokaut fazi turnira...

Sastav Njemačke: Neuer; Hector, Hummels, Khedira, Özil, Draxler, Müller, Boateng, Kroos, Kimmich, Gomez

Sastav Slovačke: Kozačik, Pekarik, Škrtel, Durica, Gyomber, Škriniar, Weiss, Krosovsky, Kucka, Hamšik, Duris

EP u nogometu, osmina finala

Njemačka – Slovačka 3:0 (Boateng 8, Gomez 43, Draxler 62)

Tijek utakmice

Kraj - Nijemci zasluženo idu dalje, a svojom igrom poslali su upozorenje svima
80' - Slovaci više nemaju snage, sada je samo pitanje hoće li primiti i četvrti
62' - goool za Njemačku! Draxler iz voleja zabija pod gredu nakon dodavanja Hummelsa
58' - Kucka neprecitzan, Elf i dalje kontrolira situaciju
Poluvrijeme - Njemačka sigurno vodi i grabi prema četvrtfinalu
43' - goool za Njemačku! Draxler je probio lijevi bok, ubacio za Gomeza koji je rutinski proslijedio loptu u mrežu
41' - Neuer fantastičnom obranom zaustavlja udarac glavom Kucke
24' - velika šansa za Özila koji nakon dodavanja Gomeza iz voleja puca malo pokraj gola
13' - Özil nije zabio iz penala! Škrtel je srušio Gomeza, ali Kozačik sjajno brani veznjaku Elfa
8' - gooool za Njemačku! Boateg je krasno zabio odbijenu loptu iz voleja u stilu Luke Modrića!
7' - zaprijetio je Khedira glavom, Kozačik odlično brani
5' - dominacija Njemačke na otvaranju susreta, ali bez pravih prilika
1' - dvoboj u Lilleu je počeo

Nakon tri neuvjerljive utakmice u skupini C, njemačka reprezentacija mora pokazati više ove nedjelje u dvoboju osmine finala, jer sada više nitko nema pravo na pogrešku. Izbornik Löw izbacio je Götzea iz prve momčad i s Gomezom u vršku napada pokušat će slomiti slovačku obranu i opravdati ulogu favorita.

Za Slovačku je pak prolazak skupine bio veliki uspjeh, no pristojna igra protiv Rusije i Engleske daje nadaju navijačima da se može suprotstaviti Elfu. Glavna snaga bit će Marek Hamšik od kojeg se očekuju odlučujući potezi, ali obrana će također morati odigrati besprijekorno ako Slovaci žele ostati u turniru.