OSMINA FINALA

Wales zahvaljujući autogolu prošao u četvrtfinale

25.06.2016 u 18:04

Nogometaši Walesa pobijedili su u Parizu ove subote Sjevernu Irsku zahvaljujući autogolu McAuleyja te tako izborili plasman u četvrtfinale Eura...

Sastav Walesa: Hennessey, Gunter, Chester, A. Williams, Davies, Taylor, Ledley, Allen, Ramsey, Bale, Vokes

Sastav Sjeverne Irske: McGovern, McAuley, J. Evans, C. Evans, Cathcart, Davis, Dallas, Norwood, Hughes, Ward, Lafferty

EP u nogometu, osmina finala

Wales – Sjeverna Irska 1:0 (McAuley 74)

Tijek utakmice

Kraj - teška pobjeda Walesa koji je izborio plasman u četvrtfinale
90' - četiri minute sudačke nadoknade
74' - goool za Wales! Bale je ubacio oštru loptu, McAuley ju proslijedio u svoju mrežu!
70' - još 20 minuta do produžetka koji se čini izglednim
58' - zaprijetio je Bale iz slobodnjaka, McGovern odlično brani
53' - velika prilika Vokesa nakon ubačaja Ramseyja, ali njegov udarac glavom odlazi pokraj gola
Poluvrijeme - bez golova u prvih 45 minuta, a bojimo se da ih neće biti mnogo ni u nastavku
42' - još jedan bezopasan ubačaj Balea
27' - slab udarac Balea odlazi pokraj gola
22' - Ward prijeti iz daljine, Hennessey vadi ispod grede
19' - Ramseyjev gol opravdano poništen zbog zaleđa
15' - vrlo mirna utakmica, svi strahuju od novog pucanja penala
10' - krasan udarac Dallasa s lijeve strane, no Hennessey je na mjestu
5' - miran početak uz laganu dominaciju Walesa
1' – dvoboj u Parizu je počeo

Nakon impresivnih nastupa u grupnoj fazi, pred Walesom i Sjevernom Irskom međusobni je okršaj u osmini finala. Bale, Ramsey i društvo završili su prvi u skupini B i ulaze u ovaj dvoboj kao favoriti, no bit će to zasigurno tvrda utakmica kao što smo već navikli na ovom Euru.

Sjeverna Irska je protiv Poljske, Ukrajine i Njemačke potvrdila da se radi o ekipi koju nitko ne smije podcijeniti i ni bi bila potpuna senzacija da prođe dalje.

Pobjednika čeka bolji iz susreta Belgije i Mađarske.