Subašić obranio penal, Perišić zabio za hrvatsko vodstvo!

21.06.2016 u 22:51

• +27

Euro 2016: Hrvatska - Španjolska

Izvor: Reuters / Autor: REUTERS/Michael Dalder Livepic

Hrvatska nogometna reprezentacija zaključila je svoj nastup u skupini D senzacionalnom pobjedom protiv Španjolske, 2:1 u Bordeauxu. U odličnoj utakmici protiv aktualnih prvaka Europe posebno su golman Danijel Subašić koji je obranio kazneni udarac i Ivan Perišić, strijelac pobjedničkog gola...

Sastav Hrvatske: Subašić – Vrsaljko, Ćorluka, Jedvaj, Srna – Rog, Badelj, Rakitić, Perišić, Pjaca – Kalinić

Sastav Španjolske: De Gea – Juanfran, Ramos, Pique, Alba – Busquets, Koke, Iniesta – Davis Silva, Morata, Nolito

EP u nogometu, skupina D

Hrvatska – Španjolska 2:1 (Kalinić 45, Perišić 87 / Morata 7)

Češka - Turska 0:2 (Yilmaz 10, Tufan 65)

Tijek utakmice

Kraj - Hrvatska velikim preokretom izborila jednu od najljepših svojih pobjeda i zasjela na prvo mjesto u skupini D!
87' - gooool za Hrvatsku! Perišić je kontraudar pretvorio u pogodak koji bi mogao biti pobjednički!
85' - pet minuta do kraja, čini se da se smiješi remi na kraju susreta
75' - Rakitićev slobodnjak odlazi preko gola
71' - Subašić brani penal Sergiju Ramosu, nakon sumnjivo dosuđenog penala Vrsaljka nad Silvom!
67' - Sergio Ramos! Glavom nakon kornera za malo je promašio!
66' - pritisak Španjolaca završava udarcem Albe koji je blokiran i odlazi u korner
64' - Pjaca srušen nakon pokušaja driblinga, Kuipers pokazuje da nema prekršaja!
57' - De Gea je zaplivao nakon ubacivanja, Jedvaj ga je pokušao svladati pa Pjaca škaricama, ali lopta je otišla pokraj gola!
54' - opet odlična akcija Silve, ali Morata na prvoj vratnici ne pogađa okvir gola
48' - Juanfran je okušao svoj udarac s ruba kaznenog prostora, ali vrlo neprecizno
Poluvrijeme - odličan rezultat za naše koji su bili u podređenom položaju, ali jednu od dvije velike prilike su iskoristili i zasluženo idu na odmor s 1:1
45' - goooool za Hrvatsku! Kalinić je izjednačio petom iz blizine nakon idealnog ubacivanja Perišića!

44' - čista prilika za Moratu, ali nije ukrotio loptu sam ispred Subašića
39' - krasno ubacivanje Srne, Perišić glavom puca preko gola
33' - Badelj lošim udarcem zaključuje izglednu situaciju nakon prekida
28' - Silva kreirao novu gužvu, udarac Nolita od bloka odlazi u korner
23' - snažan udarac Silve Subašić odbija, ali zatim i hvata loptu
22' - još jedna strašna lopta Silve u prostor, ali Subašić je brži od Morate
14' - kakva šansa za Hrvatsku! Oduzeta lopta De Gei od strane Kalinića, Rakitić je pokušao zabiti lobom, ali pogodio je okvir gola!
12' - Kalinić oštro puca nakon greške španjolske obrane, ali De Gea odlično brani
10' - Turska je povela golom Yilmaza u drugoj utakmici, naši su sada vrlo blizu drugom mjestu i okršaju s Italijom
7' - goool za Španjolsku! Sjajna akcija Španjolaca, Silva je proigrao Fabregasa, a Morata zabio u praznu mrežu!

6' - Srna iskosa silovito puca, ali visoko iznad gola
4' - gužva pred golom De Gee, ali Pjaca nije uspio osvojiti loptu
2' - naši su sakrili loptu Španjolcima na samom početku susreta
1' - dvoboj u Bordeauxu je počeo

Pred hrvatskom reprezentacijom treća je utakmica na nogometnom Euru. Nakon impresivne pobjede protiv Turske i dramatičnog remija sa Češkom, naši će snage odmjeriti ovog utorka u Bordeauxu protiv jedne od najjačih ekipa na turniru.

Španjolska brani naslov prvaka koji je osvojila na prethodna dva prvenstva. Predvodi ju ponovo odlično raspoloženi Anders Iniesta, uz standarno vrhunsku obranu i veznu liniju te kombinatoriku s kojom se malotko može nositi. Nakon dvije pobjede u grupi, bit će im dosta i bod protiv naših.

Hrvatska vezna linija bila je impresivna na otvaranju turnira, no ovaj put Čačić ne može računati na ozlijeđenog Luku Modrića pa će biti zanimljivo vidjeti mogu li naši s Kovačićem jednako dobro djelovati. Pobjeda Hrvatskoj donosi prvo mjesto, remi je dovoljan za drugo, dok poraz može, ali i ne mora spustiti reprezentaciju na treće mjesto.

Osim sportskog aspekta, naši će ljubitelji nogometa tijekom susreta strepiti od novog huliganskog incidenta koji se posljednjih dana najavljuje u Bordeauxu, no nadajmo se da će sve ipak proći bez šokova.

U isto vrijeme igraju u našoj grupi još i Česi s Turskom, utakmicu koja bi Hrvatskoj mogla postati bitna samo u slučaju poraza.