KORAK OD DINASTIJE

Savršeni Karabatić i Francuzi u finalu

30.01.2010 u 15:35

Rukometaši Francuske, aktualni svjetski prvaci i olimpijski pobjednici, ušli su u finale i na kontinentalnoj smotri. Nakon neuvjerljivog ulaska na turnir, učenici Claudea Oneste lako su se obračunali s Islandom i čekaju protivnika u finalu

Islanđani su većim dijelom prvog poluvremena držali korak s 'tricolorima', no u završnici prvog dijela krenula je serija koja se zaustavila praktički tek s posljednjim sudačkim zviždukom. Konačnih 36:28 (16:14) dovoljno govori o trenutnom stanju Francuza, koji su očito formu tempirali za kraj natjecanja.

Briljirao je Nikola Karabatić i zabio devet golova iz devet pokušaja, dok su Joli i Guigou dodali po šest. Omeyer je zaustavio 15 šutova, a najefikasniji Islanđanin bio je Palmarsson sa šest zgoditaka.

Francuzi tako čekaju finalni dvoboj u nedjelju u 17.30 sati, dok će Islanđani u 15 sati tražiti put do europske bronce. Suprotstavit će im se, ovisno o rezultatu drugog poluvremena, Hrvati ili Poljaci.