26:23 ZA HRVATSKU

Jedva iščupana pobjeda nad Austrijom

26.01.2010 u 19:43

Hrvatska rukometna reprezentacija došla je teže od očekivanog do pobjede nad Austrijom 26:23 (11:10) i tako otvorila vrata polufinala Europskog prvenstva

Nakon što su dan ranije protiv Islanda pokazali lošu igru gdje je obrana propuštala na sve strane, isti scenarij su izabranici Line Červara ponovili i protiv Austrije, a samo nekvaliteta domaćina nas spasila ih je od katastrofalnog kraja.

Početak je bio obećavajući. Ekspresno smo poveli s 3:0, a prvi pogodak smo primili tek u sedmoj minuti. Hrvatski rukometaši odlično su igrali prvih 20-ak minuta kada su i stvorili najveću prednost, 11:5 u 23. minuti. No otad kao da se neki nemir i ludost uvukla među izabranike Line Červara. Obrana je počela propuštati na sve strane, igrači su postali statični, a sve to rezultiralo je time da su Austrijanci do poluvremena napravili seriju 5:0 i došli do minimalnog zaostatka od 11:10.

I u drugom poluvremenu nastavljena je loša igra naših rukometaša, pa su tako Austrijanci u 40. minuti došli do prvog izjednačenja u utakmici (13:13). U tom trenutku u dvorani je nastao pravi 'kaos'; gledatelji su se probudili, a domaći izbornik radio je velik pritisak na suce koji je na kraju utakmice dobio i crveni karton, jer je pretjerao. U svom tom 'neredu', hrvatski su se rukometaši uspjeli pribrati i u 52. minuti preko Čupića odlaze na dva gola razlike (21:19), a tu razliku nisu ispustili do kraja utakmice, već su je i popravili te na kraju slavili s konačnih 26:23.

HRVATSKA - AUSTRIJA 26-23 (11-10)

HRVATSKA: Alilović, Balić 1, Duvnjak 5, Lacković, Zrnić 3 (1), Kopljar 2, Vori 1, Gojun 1, Vuković 2, Mataija, Buntić 2, Valčić 1, Štrlek 2, Čupić 6 (2), Musa, Čarapina.

AUSTRIJA: Marinović, Foelser 1, Ziura 2, Weber 3, Abadir 2, Mayer, Knauth, Guenther 1, Szilagyi 5 (2), Willczynski 1, Jochum, Friede 2, Schlinger 5, Wagesreiter 1, Hojc, Bauer.

ISKLJUČENJA: Hrvatska 6. minuta, Austrija 8. minuta

SEDMERCI: Hrvatska 3-5, Austrija 2-3.