favbet premijer liga

Zadar usred Zagreba sredio nedoraslu Cibonu, Split se poigrao s Boscom

15.04.2024 u 20:22

Košarkaši Zadra i Splita ostvarili su uvjerljive pobjede u prvim susretima 31. kola košarkaške Favbet Premijer lige. Zadar je u dvorani II Doma sportova pobijedio Cibonu 92-70, dok je Split na Gripama porazio Bosco čak 113-62

Vodeći Zadar nije imao previše problema protiv "ranjene" Cibone koja je na raspolaganju imala svega nekoliko seniora, dok su ostatak momčadi činili juniori.

Zadar je ovom pobjedom stigao na milimetar od pozicije broj jedan koja u doigravanju donosi prednost domaćeg terena. Naime, do kraja Zadrane očekuju domaći susreti sa Splitom i posljednjeplasiranim Boscom. Jedna pobjeda u ta dva susreta bila bi dovoljna za startnu jedinicu.

Gosti su već nakon prve četvrtine vodili 13 razlike (21-8), u drugoj dionici Zadar je stigao na +20 (32-12), no "vukovi" su pokazali zube smanjivši na svega pet koševa zaostatka (28-33). Na poluvremenu je bilo 37-30, međutim Zadar je treću dionicu dobio s velikih 35-15, pa je na ulazu u zadnju imao 27 koševa razlike (72-45). Na koncu je završilo 92-70.

• +9
KK Cibona - KK Zadar, prvenstvo, 15.4.2024. Izvor: Pixsell / Autor: Luka Stanzl/PIXSELL

Zadar su do pobjede predvodili Patrik Jambrović s 20 koševa i šest skokova, Petar Vujačić s 14 i Dario Drežnjak s 12 koševa. Kod Cibone najefikasniji je bio Ivan Perasović s 31 košem.

U drugom susretu Split je deklasirao Bosco 113-62.

"Žuti" su u prvoj četvrtini poveli sa 30-7 i bilo je upitno tek s koliko će razlike na koncu slaviti. Na poluvremenu su imali +26 (55-29), u trećoj velikih 47 razlike (93-46), a na koncu je završilo s čak 51 košem razlike.

Split su do pobjede predvodili Jerod Shorter Shannon sa 16 koševa, te Derek James Funderburk, Lovre Runjić i Ante Perkušić s po 15 koševa. Kod Bosca su najefikasniji bili Matej Akrep s 20 i Bruno Bubalo s 12 koševa.

• +7
KK Split - KK Bosco, prvenstvo, 15.4.2024. Izvor: Pixsell / Autor: Ivo Cagalj/PIXSELL

U utorak je dan odmora, a u srijedu na parket izlaze Dubrovnik i Alkar te Dinamo i Dubrava. U četvrtak će se odigrati posljednje dvije utakmice kola. Cedevita Junior dočekuje DepoLink Škrljevo, a Šibenka Zabok.

Na ljestvici vodi Zadar sa 60 bodova, Split ima 56, dok je Cibona treća s 53 boda.