previše problema

Zabrinuti Igor Bišćan uoči sutrašnje utakmice upozorio: U Ateni nas čeka pakao...

18.08.2023 u 10:33

Nogometaši Dinama sutra (subota, 19. kolovoza, 20.45 sati, MAXSport, MAXtv) u Ateni igraju uzvratnu utakmicu 3. pretkola Lige prvaka protiv AEK-a. Grčki je prvak u prvom susretu na Maksimiru slavio 2:1 i pred 'modrima' je težak posao

Utakmica u Ateni će biti vjerojatni najteža u karijeri Igora Bišćana i njegovih nogometaša. Sve što se događalo u proteklih desetak dana, neredi u kojima je ubijen domaći navijač, hapšenje više od 100 Bad Blue Boysa koji su sudjelovali u sukobima, nevjerojatna napetost u odnosima klubova..., itekako će utjecati na sutrašnju utakmicu (subota, 19. kolovoza, 20.45 sati, MAXSport, MAXtv).

Uz sve to je Dinamo u prvom susretu na Maksimiru izgubio 2:1 pa i to čini gostovanje u Ateni gotovo nemogućom misijom. Jasno je to i Bišćanu...

'Sve je jasno, čeka nas jako težak izazov, težak zadatak. Moramo pobijediti, želimo pobijediti. Vjerujemo u sebe, idemo se baciti na glavu i dati maksimum i vjerujemo da će to biti dovoljno za pobjedu i prolaz', rekao je trener Dinama uoči polaska za Atenu te potvrdio da mu je jasno što ih čeka:

Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel/MAX Sport

'Prije sam igrao na drugačijem stadionu, pa nije realno uspoređivati iskustva. Međutim, znam kako funkcionira taj tip stadiona i kakva je atmosfera na takvim susretima. Bez sumnje, očekuje nas zaista vruće ozračje, pakleno u svakom smislu. No, mi ćemo se potruditi izaći iz tog 'vulkana' s visoko podignutim rukama.'

Osvrnuo se Bišćan i na momčad AEK-a.

'Malo me začudilo da nisam dobio pitanje oko AEK-a uoči prve utakmice, ali sada je jasno o kakvoj se momčadi radi. Neki koji su igrali rekli su da je to najbolja momčad u ovoj fazi natjecanja. Prva utakmica je imala dva različita poluvremena. Oni su drugo poluvrijeme izašli čvršće i to je izgledalo tako kako je izgledalo. Gdje je istina u odnosu snaga, teško je procijeniti, ali znamo da ćemo morati biti na vrhuncu da bi ostvarili ono po što idemo tamo. Suparnik je tvrd, iskusan, agresivan, nema praznog hoda i nestabilnosti, to će od nas zahtijevati visok nivo', kaže trener Dinama koji ima problema s nekim od svojih igrača:

'Martin Baturina nije u najboljem stanju, prati ga nekakva viroza, temperatura, pomalo trenira. Vidjet ćemo situaciju. Nisu svi trenirali nakon utakmice. Što se tiče načina igre, to ćemo odlučiti, vidjet ćemo s kim ćemo raspolagati... Nadam se da će Mišić i Špikić biti spremni, tek ćemo sad na treningu vidjeti kakvi su.'

Kako komentira pad Dinama u drugom poluvremenu?

'Analizirali smo, svaka momčad pada drugo poluvrijeme, zato postoje zamjene. Nisam siguran da možemo ići u tom smjeru da smo pali fizički, oni su se nametnuli u drugom poluvremenu. Da je u pitanju pad fizičke spreme dogodio bi se od 60. ili 70. minute, ali oni su krenuli jako odmah od početka drugog poluvremena. U prijašnjim utakmicama nisam osjetio pad, osim u prvoj utakmici s Hajdukom, u Superkupu. Fizička sprema nije problem...' tvrdi Bišćan koji je otkrio i to je li s momčadi vježbao penale:

'Sigurno bismo pristali da budu jedanaesterci, barem u ovom trenutku, radimo stvari kako bismo bili spremni...', kaže Bišćan koji se nada da će Dinamo u Ateni biti siguran:

'Očekujem isto što su oni imali ovdje. Nije bilo problema, osjećali su se sigurno, to očekujem i u Ateni.'