golijada na poljudu

[VIDEO/FOTO] Hajduk utrpao četiri gola Schalkeu; zabio je i petnaestogodišnji Luka Vušković; s tribina se čulo pogrdno skandiranje Luki Modriću

16.12.2022 u 21:01

Nogometaši Hajduka u prijateljskoj su utakmici igranoj u Splitu svladali njemačkog prvoligaša Schalke 04 iz Gelsenkirchena 4:3. Strijelci za Hajduk bili su Čubelić (24), Sahiti (47), Biuk (61) i Vušković (72), dok su golove za Schalke zabili Polter (37), Buelter (44-11m) i Kozuki (73)

Hajduk je odigrao posljednju utakmicu u 2022. godini na svom Poljudu, u prijateljskom je susretu svladao Schalke 4:3.

Njemački prvoligaš kapitulirao je u 24. minuti kad je 'bile' u vodstvo doveo Ćubelić, ali pred kraj poluvremena Schalke je preokrenuo rezultat. Najprije je na centaršut Bultera fenomenalno reagirao Polter i petom skrenuo loptu u gol. Potom je u 44. Polter pucao, Awaziem rukom zaustavio loptu, a jedanaesterac je realizirao Bulter.

U nastavku se Hajduk ekspresno vratio golom Sahitija u 47. minuti za 2:2, a od 61. minute su 'bili' poveli 3:2 golom Biuka. Schalkeu je prijetila katastrofa jer u 72. minuti petnaestogodišnji Luka Vušković zabija za 4:2 vodstvo Hajduka!

• +18
Hajduk - Schalke, prijateljska utakmica, 16.12.2022. Izvor: Cropix / Autor: Duje Klaric

Do kraja je Schalke pokušao izjednačiti, ali sve što su 'rudari' uspjeli je smanjiti na konačnih 4:3 u 73. minuti kad je zabio Kozuki.

Stipe Biuk je protiv Schalkea zabio gol u pobjedi 4:3.

'Utakmica je bila zanimljiva jer oni igraju direktno, intenzivno. Bilo je puno golova i nadam se da su gledatelji uživali', kazao je Biuk koji je u ovom susretu bio kapetan 'bilih':

'Sigurno da mi je čast. San je to svakog igrača koji je ponikao u Akademiji Hajduka, a ja sam ga ispunio. Drago mi je što su mi treneri i suigrači pružili podršku i povjerenje.'

Na žalost dio navijača na Poljudu je tijekom utakmice pogrdno skandiralo Luki Modriću. Sa Sjevera se u nekoliko navrata moglo čuti skandiranje: 'Luka Modrić, govno maleno'.

Hajduk - Schalke, prijateljska utakmica 4:3, sažetak, 16.12.2022. Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel MAXSport

HAJDUK: Sentić (od 46. Lučić), Lovrencsics (od 75. Hrgović), Awaziem (od 46. Borevković), Prpić (od 46. Simić), Melnjak (od 46. Mikanović), Fossati (od 60. Krolo), Pukštas, Krovinović (od 75. Vrcić), Sahiti, Ćubelić (od 60. Šarić, od 79. Antunović)), Biuk (od 67. Vušković).

SCHALKE 04: Fahrmann (od 46. Heekeren), Aydin (od 46. Schell), Boboy, Kraub (od 46. Karaman), Cisse (od 46. Brunner), Mohr (od 61. Muller), Mollet (od 46. Latza), Drexler (od 61. Kiyereewa), Bulter (od 46. Ivan), Polter (od 46. Kozuki), Sane (od 46. Larsson).