LUDO U CVETKOVCU

[VIDEO/FOTO] Hajduk prošao u Kupu u utakmici koja je imala sve - golove, crveni karton, prekid, penal, sjajnu atmosferu...

Nogometaši splitskog Hajduka plasirali su se u osminu finala Hrvatskog nogometnog kupa svladavši u Cvetkovcu momčad petoligaša Tehničara s 5:1

Hajduk je uspješno prošao gostovanje u Cvetkovcu, selu s manje od 200 stanovnika nadomak Koprivnici. Otpor gostiju slomljen je već u 7. minuti, kada je nakon udarca s kuta domaći igrač Saša Vukonić nespretno postigao autogol.

U 23. minuti Kalik proigrava Jana Mlakara koji poveća na 2:0, a Slovenacr je samo dvije minute kasnije zabio glavom svoj drugi gol.

U 34. minuti Hajduk ostaje s desetoricom igrača nakon što je Dimitrov dobio izravni crveni karton zbog rušenja Bačija.

U 61. minuti u strijelce se upisao Josip Vuković, a četiri minute kasnije zabio je 21-godišnji Ivan Šarić nakon solo-prodora za 5:0. U 69. minuti domaći su stigli do počasnoga pogotka, smanjio je Hudak iz kaznenog udarca kojeg je skrivio Atanasov.

Na ovoj utakmici se od aktivnog igranja bivši igrač Hajduka, Zagreba i Cerezo Osake Kruno Lovrek.

Ranije je Dinamo slavio kod Borinaca s 4:0.

• +10
Tehničar - Hajduk, SuperSport Hrvatski kup, 2022/23. Izvor: Cropix / Autor: Ronald Gorsic

U ostalim susretima šesnaestine finala igraju: Dubrava - Gorica, Mladost Ždralovi - Oriolik, Papuk Orahovica - Osijek, Solin - Slaven Belupo (18. listopada), Bednja Beletinec - Rudeš, Belišće - Bijelo Brdo, Bistra - Lokomotiva, Bjelovar - Vinogradar, Grobničan - Istra 1961, Jadran Poreč - Šibenik, Moslavina - Rijeka, Nedelišće - Inter, Primorac Biograd - Varaždin, RNK Split - Cibalia (19. listopada).

Tehničar - Hajduk 1:5 (sažetak), osmina finala Kupa Izvor: tportal.hr / Autor: MAXSport
TEHNIČAR - HAJDUK 0:1 (Vukonić 7' ag) Izvor: tportal.hr / Autor: MAXSPORT/Croatel
TEHNIČAR - HAJDUK 0:2 (Mlakar, 23) Izvor: tportal.hr / Autor: MAXSport
TEHNIČAR - HAJDUK 0:3 (Mlakar, 25) Izvor: tportal.hr / Autor: MAXSport
Tehničar - Hajduk 0:4 (Vuković, 61) Izvor: tportal.hr / Autor: MAXSport
Tehničar - Hajduk 0:5 (Šarić, 65) Izvor: tportal.hr / Autor: MAXSport
Tehničar - Hajduk 1:5 (Hudak, 69-11m) Izvor: tportal.hr / Autor: MAXSport