NBA LIGA

Veteran Wade uništio Philadelphiju, Šarić opet preko 20 koševa

28.02.2018 u 11:15

Philadelphia 76ers Darija Šarića sinoć su poraženi u gostima, bolji od njih su sa 102:101 bili domaći Miami Heat, a pobjedu im je donio veteran Dwyane Wade koji je pogodio koš 5,9 sekundi prije kraja.

Donedavni igrač Clevelanda Dwyane Wade - koji je nedavno proslavio 35. rođendan - zabio je 27 koševa za slavlje Miamija na utakmici na kojoj nisu ni u jendom trenutku imali prednost veću od tri koša. Dan nakon što je objavio kako razmišlja o odlasku u igračku mirovinu Wade je odigrao najbolju utakmicu sezone.

Slovenac Goran Dragić je dodao 21 koš za Heat, a Tyler Johnson 16.

Najbolji kod Philadelphije bio je Joel Embiid sa 23 koša, a Dario Šarić je odigrao 35 minute i u tom je vremenu upisao 21 koš (šut iz igre 7/14, trice 3/7), sedam skokova, dvije asistencije i jednu ukradenu loptu.

Sixersi su imali prednost od deset koševa u zadnjoj četvrtini i imali su priliku pobijediti s košem na zvuk sirene, ali je JJ Redick promašio tricu.

Philadelphia sada sa 36 pobjeda i 25 poraza ostaje na sedmom mjestu Istočne konferencije.

Cleveland Cavaliers su sinoć sa 129-123 svladali Brooklyn Netse, a do pobjede ih je predvodio LeBron James sa 31 košem.

Osim toga James je upisao i 12 skokova i 11 asistencija za svoj 67. triple-double u karijeri. Zahvaljujući tom učinku, James je postao prvi igrač u povijesti NBA koji je dosegnuo 30,000 koševa, 8,000 skokova i 8,000 asistencija.

Trica Rodneya Hooda 40 sekundi prije kraja dovela je Cleveland u vodstvo od 123-121. James i George Hill su pogodili dva slobodna bacanja u zadnjih 16 sekundi i tako zapečatili pobjedu.

D'Angelo Russell je predvodio Brooklyn sa 25 koševa.

Ante Žižić nije ulazio u igru za Cleveland.