PREDSTAVIO SE ELITI

Veliki hrvatski talent pobijedio najboljeg slalomaša svijeta!

20.03.2016 u 11:39

Juniorski prvak svijeta Istok Rodeš osvojio je 17. mjesto na posljednjoj utrci Svjetskog kupa, a može se pohvaliti da je završio ispred osvajača malog Kristalnog globusa Henrika Kristoffersena...

Mladi 20-godišnji hrvatski skijaš kao aktualni vladar slaloma među juniorima dobio je priliku sudjelovati na slalomskoj završnici Svjetskog kupa u Sankt Mortizu i definitivno nije razočarao.

Istok Rodeš odradio je dvije pristojne vožnje i na kraju završio na 17. mjestu sa zaostatkom od samo 1.64 sekunde za pobjednikom Andreom Myhrerom. Može se pohvaliti da je završio ispred najboljeg slalomaša sezone Henrika Kristoffersena koji nije imao svoj dan i morao se zadovoljiti 19. mjestom.

Na pobjedničkom postolju našli su se još Marcel Hirscher i Sebastian Foss-Solevaag u posljednjoj utrci sezone koja nije mnogo odlučivala, jer je Kristoffersen ranije osigurao mali Kristalni globus, a Hirscher veliki.