OSMINA FINALA EUROPSKE LIGE

Valencia sve riješila, Portu prednost protiv Napolija

13.03.2014 u 23:05

U prvim utakmicama osmine finala Europske lige španjolska je Valencia napravila sjajan posao u Bugarskoj pobijedivši Ludogorec visokih 3:0, Porto je minimalno pobijedio Napoli, dok su Basel i Salzburg odigrali bez golova

Španjolska Valencia potvrdila je svoju klasu i praktički već u prvoj utakmici osmine finale u Bugarskoj riješila pitanje prolaska u četvrtfinale Europske lige. Španjolski je sastav s visokih 3:0 svladao Ludogorec na gostovanju.

Gosti su poveli prekrasnim udarcem Barragana već u petoj minuti, da bi Cartabia u 33. minuti povećao vodstvo 'šišmiša'. Konačni rezultat postavio je Senderos u 59. minuti. Treba napomenuti kako je Ludogorc od 24. minute igrao s igračem manje nakon što je isključen Keita, no i Valencia je ostala bez igrača jer je u 80. minuti Juninho Quaixada zaradio crveni karton. Valencia je mogla i uvjerljiviji slaviti no Bezjak je u 26. minuti propustio postići pogodak iz jedanaesterca.

Porto je na svome Dragau došao do prednosti 1:0 protiv Napolija. Autor jedinog pogotka u 57. je minuti bio Jackson Martinez koji je poluvolejom smjestio loptu u mrežu poslije nabacivanja iz kornera. Našeg Josipa Radoševića nije bilo u kadru Napolija.

Basel i Salzburg su na St. Jakob Parku odigrali neodlučeno 0:0. Za austrijski je klub to prva ovosezonska utakmica u Europa ligi u kojoj nije pobijedio.