engleska liga

Uvjerljiva pobjeda Tottenhama, West Ham u sudačkoj nadoknadi iščupao bod

10.03.2024 u 17:34

U susretu 28. kola engleskog nogomtnog prvenstva Tottenham je na gostovanju pobijedio Aston Villu 4-0

Sve najzanimljivije se dogodilo u drugom dijelu. Spursi su poveli u 50. minuti golom Jamesa Maddisona, a samo četiri minute kasnije Brennan Johnson je pogodio za 2-0. Novi problemi za Villu stigli su u 66. minuti kada je John McGin dobio crveni karton.

Tottenham je s igračem više u samoj završnici zabio još dva gola, a strijelci su bili Son Heung-Min (90+1) i Timo Werner (90+5).

Aston Villa je ostala četvrta, no Tottenham se približio na svega dva boda zaostatka.

West Ham i Burnley su odigrali 2-2, nakon što je domaćin izjednačio golom u sudačkoj nadoknadi.

Burnley je poveo u 11. minuti preko Davida Fofane, a u posljednjim trenucima prvog dijela Konstantinos Mavropanos je nespretno gurnuo loptu u vlastitu mrežu za povećanje gostujućeg vodstva.

Domaćin je smanjio početkom drugom dijela golom Lucasa Paquete, a izjednačio je Danny Ings u sudačkoj nadoknadi.

Brighton je slavio protiv Nottingham Foresta 1-0, a susret je odlučio autogol Andrewa Omobamidelea u 29. minuti.